Słodkie nie musi być „cukrzone” – tak brzmi dewiza nowego Partnera Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny. W gronie firm oferujących ulgi i rabaty dla rodzin wielodzietnych z naszej gminy witamy rzemieślniczą pracownię „Bez Cukrzenia”. Punkt zlokalizowany jest przy ulicy Plac Kaszubski 3 w Kolbudach. W ofercie sklepu znajdziemy m.in. torty, ciasta i inne wypieki niezawierające cukru, a także wyroby wegańskie i o obniżonej zawartości glutenu. Od teraz posiadacze Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny będą mogli je nabywać z 5 procentowym rabatem. Wójt Andrzej Chruścicki i przedstawiciel firmy Krzysztof Aftyka podpisali dziś stosowne porozumienie.

Czy można jeść smacznie i słodko zachowując jednocześnie sportową sylwetkę? Właściciele nietypowej cukierni „Bez Cukrzenia”, która przed kilkoma miesiącami powstała w Kolbudach nie mają wątpliwości. Jako miłośnicy sportu i zdrowego odżywiania z czystym sumieniem oferują swoim klientom pyszności przygotowywane na bazie produktów pochodzenia roślinnego i naturalnych składników. To prawdziwy raj dla miłośników wypieków, którzy z różnych względów nie chcą lub nie mogą spożywać tradycyjnych ciast. Wyroby dla siebie znajdą tu nie tylko osoby, których dieta nie może zawierać cukru, ale również weganie oraz osoby unikające glutenu. W ofercie sklepu znajdziemy m.in. smaczne torty, drożdżówki i ciasta, które nierozłącznie kojarzą się z cukrem. Nowy Partner KKDR udowadnia jednak, że… słodkie nie musi być „cukrzone”.

Zaczęło się bardzo niewinnie. Pierwsze bezcukrowe wypieki pojawiły się tylko na potrzeby najbliższych. Jeden z członków rodziny jest chory na cukrzycę, a dzieci są niejadkami warzyw - w tych wypiekach z łatwością ulegają “przemyceniu”. Próbując stanąć do walki z chorobami cywilizacyjnym oraz wychodząc naprzeciw potrzebom coraz szerszej grupy ludzi, powstał pomysł, żeby podzielić się swoim rzemiosłem” – tak o swoich początkach mówią Agata i Krzysztof Aftyka.

Jak zapewniają wszystkie wypieki firmy wytwarzane są własnoręcznie wyłącznie z naturalnych składników, bez konserwantów, sztucznych barwników, spulchniaczy i „BezCukrzenia”. Do wypieków używany jest erytrytol, zdrowy słodzik, naturalnie występujący w niewielkich ilościach w wielu owocach, w niektórych porostach i wodorostach, a także w czerwonym winie. Posiada zerowy indeks glikemiczny, dzięki czemu jest bezpieczny dla cukrzyków.

Cukiernia prowadzi sprzedaż na miejscu, ale również wykonuje torty i ciasta na zamówienie.

Na czym polega Program Kolbudzka Karta Dużej Rodziny oraz o firmach oferujących rabaty dla rodzin wielodzietnych, które wspierają nasz projekt piszemy tu:

KOLBUDZKA KARTA DUŻEJ RODZINY