Sytuacja spowodowana rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 sprawia, że zamykane są kolejne miejsca gromadzenia się ludzi. Wirusolodzy, lekarze, przedstawiciele mediów zachęcają nas do pozostania w domach. Zawieszone zajęcia szkolne, odwołane imprezy, zamykane sklepy czy place zabaw wszystko to ma pomóc w skutecznej walce z koronawirusem.

Sytuacja jest naprawdę poważna a liczba osób zakażonych rośnie w szybkim tempie. Jak się okazuje nie wszyscy wzięli sobie do serca zalecenia dotyczące czasowej samoizolacji i unikania miejsc publicznych. Po weekendzie otrzymaliśmy wiele informacji o dużej liczbie pojazdów zaparkowanych na leśnych parkingach. Wielu mieszkańców postawiło słoneczną, wiosenną pogodę ponad bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Całymi rodzinami wyruszyli na spacery.

Niestety na leśnych ścieżkach, na których mijamy dziesiątki osób również jesteśmy narażeni na zakażenie. Zdajemy sobie sprawę, że przeciągający się pobyt w domowym zaciszu bywa uciążliwy. Pamiętajmy jednak, że stawką toczonej właśnie batalii jest zdrowie i życie nasze i naszych dzieci. Każdego dnia obserwujemy jaki skutek w innych krajach przyniosło lekceważenie zagrożenia. Wniosek jaki z tego płynie jest prosty, choć jak się okazuje… nie dla wszystkich. Dołączamy do chóru krzyczących #zostanwdomu! Mieszkańcy naszej gminy to ludzie rozsądni. Ograniczmy wyjścia z domu do absolutnego minimum.

Wstrzymajmy się z rozrywkami na łonie natury, a jeżeli koniecznie musimy wyjść na spacer, wybierajmy miejsca odludne. Na spotkania w gronie przyjaciół przyjdzie jeszcze czas. Kiedy? To w dużej mierze zależy od nas samych…

Na szczęście w naszej gminie nie stwierdzono dotychczas żadnego przypadku zakażenia wirusem COVID-19. Zróbmy razem wszystko, aby tak pozostało.