Do akcji szycia maseczek ochronnych włącza się Urząd Gminy Kolbudy. Jeszcze w tym tygodniu powinny do nas dotrzeć zamówione materiały, z których pracownicy urzędu oraz gminnych placówek oświatowych (w ramach wolontariatu) uszyją zabezpieczające maski. Z zakupionej włókniny i gumki można wykonać około 5 tysięcy tego typu środków ochrony. Ich dystrybucją zajmie się Urząd Gminy Kolbudy.

Decyzje o tym do kogo trafią uszyte przez urzędników i nauczycieli maski podejmowane będą na bieżąco, z uwzględnieniem aktualnych potrzeb. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze wyroby własnej produkcji. Dziękujemy wszystkim osobom, które dysponują odpowiednim sprzętem, umiejętnościami i zadeklarowały chęć szycia masek. Jak widać w wielu aptekach - w dobie epidemii -jest to wciąż towar deficytowy, a ceny dostępnych „jednorazówek” są bardzo wysokie.

- Chęć szycia masek zadeklarowało około trzydziestu osób – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Są to pracownicy naszego urzędu oraz gminnych szkół i przedszkoli. Urząd Gminy Kolbudy jest koordynatorem przedsięwzięcia i kupuje profesjonalny materiał niezbędny do wykonania masek. Za chwilę będziemy mogli rozpocząć produkcję. Koszt wykonania jednej maski będzie z pewnością wielokrotnie niższy niż gdybyśmy mieli dokonać zakupu gotowego środka ochrony.