Od czwartku 16 kwietnia br. w całym kraju wchodzi w życie obowiązek zasłaniania ust i twarzy w miejscach publicznych. W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców naszej gminy powinny trafić jednorazowe maseczki ochronne zakupione przez Urząd Gminy Kolbudy. W pierwszej kolejności otrzymają je seniorzy. Przesyłki sukcesywnie dostarczane będą do skrzynek pocztowych.

- Urząd Gminy Kolbudy dokonał zakupu pierwszej partii jednorazowych maseczek ochronnych – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Będą one sukcesywnie dostarczane naszym seniorom. Będziemy też dystrybuować środki ochrony ust i twarzy, które wykonają nasi urzędnicy oraz pracownicy szkół i przedszkoli. Kontaktują się też z nami mieszkańcy, którzy chcą pomóc w szyciu. Bardzo im za to dziękuję.

W pierwszej fazie akcji planujemy wykonanie około 5 tysięcy maseczek z flizeliny, które nadawać się będą do wielokrotnego użytku.

- Ich szycie trochę jednak potrwa, więc nie wszyscy od razu znajdą przesyłkę w swojej skrzynce – mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Maseczki przekażemy seniorom, dla których – jak wynika ze statystyk - koronawirus stanowi największe zagrożenie.