Budowa krytej pływalni w Kolbudach i nowych pomieszczeń publicznego przedszkola w Kowalach, to dwie największe realizowane obecnie inwestycje w Gminie Kolbudy. Otwarcie basenu planowane jest na wrzesień 2021 roku. Przedszkole w Kowalach, w którym powstanie 100 dodatkowych miejsc dla najmłodszych, ma być gotowe we wrześniu bieżącego roku.

Epidemia koronawirusa nie wyhamowała prac budowlanych na obu obiektach. Mury basenu systematycznie rosną i zalewane są kolejne stropy. Przygotowane jest również podłoże, naszpikowane betonowymi, zbrojonymi słupami, na których opierać się będzie dno basenu. Część zaplecza sanitarnego pływalni została już zadaszona stropodachem. Stan surowy zamknięty powinien zostać osiągnięty w połowie bieżącego roku. W tym czasie ogłoszony zostanie również przetarg na realizację drugiego etapu prac.

Rok szybciej niż basen w Kolbudach oddane do użytku zostaną pomieszczenia publicznego przedszkola w Kowalach, które powstają w bloku przy ulicy Apollina 1. W obiekcie realizowanym przez firmę Budros na podłogach pojawiają się już wykładziny PCV, a w części łazienek układana jest glazura. Jednocześnie prowadzone są prace przy montażu instalacji wentylacyjnych oraz elektrycznych. Niebawem w budynku powinna zostać też zamontowana wewnętrzna stolarka drzwiowa. Również w tym przypadku wirus COVID-19 nie powinien negatywnie wpłynąć na realizację przyjętego harmonogramu.

Zapraszamy na krótki, wirtualny spacer po obu budowach.

BUDOWA KRYTEJ PŁYWALNI W KOLBUDACH. KWIECIEŃ 2020 ROKU

 

BUDOWA PRZEDSZKOLA W KOWALACH. KWIECIEŃ 2020 ROKU