Od poniedziałku 18 maja br. Urząd Gminy Kolbudy rozpocznie wydawanie Kart Mieszkańca Gminy Kolbudy. Wcześniej należy oczywiście złożyć wniosek o jej przyznanie. Przed wizytą w urzędzie konieczne będzie telefoniczne lub mailowe umówienie daty i godziny (telefon (58) 691 05 50 lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

Wnioski o wydanie plastikowego dokumentu składać można w Urzędzie Gminy Kolbudy (skrzynka podawcza przy wejściu lub Punkt Obsługi Klienta). Wzór formularza do pobrania pod tekstem. Wypełniony wniosek można też przesłać pocztą na adres Urząd Gminy Kolbudy, ul. Staromłyńska 1, 83-050 Kolbudy. Weryfikacja złożonych dokumentów trwa do 30 dni.

O wydanie dokumentu mogą się ubiegać osoby zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy Kolbudy. Z przywilejów skorzystają również mieszkańcy rozliczający podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim, którzy oświadczą, że miejscem ich zamieszkania jest nasza gmina. Do posiadania Karty uprawnione są też ich dzieci do 26 roku życia, pod warunkiem, że po osiągnięciu pełnoletniości kontynuują naukę w szkole ponadpodstawowej lub wyższej.

Posiadacze Karty zyskują prawo do szeregu zniżek i przywilejów gwarantowanych przez nasz samorząd. Łatwiejszy dostęp do obiektów użyteczności publicznej  czy oferty sportowo-rekreacyjnej i kulturalnej.

Urząd Gminy Kolbudy zwraca się jednocześnie do przedsiębiorców, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, aby włączyli się do naszego Programu, deklarując preferencyjne traktowanie posiadaczy Karty, poprzez zapewnienie im ulg, zwolnień lub innych korzyści  w dostępie do oferowanych usług i towarów.

W zamian Gmina Kolbudy gwarantuje publikację informacji o udziale Partnera w Programie w postaci ekspozycji logotypu, danych adresowych firmy oraz ofert objętych zniżkami, ulgami lub innymi korzyściami na stronie www.kolbudy.pl oraz zobowiązuje się do umieszczenia Wykazu Partnerów Programu na stronie internetowej www.kolbudy.pl. Przedsiębiorca czy instytucja korzystająca z oferty otrzyma również specjalną naklejkę do oznaczenia swojej siedziby, informującą, że jest to punkt oferujący preferencyjne ceny i inne przywileje dla mieszkańców Gminy Kolbudy.

Przedsiębiorcy oraz instytucje zainteresowane przystąpieniem do Programu „Karta Mieszkańca Gminy Kolbudy” proszeni są o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny, tel. (58) 691 05 50. (Formularz deklaracji przystąpienia Partnera do Programu załączony pod tekstem).

pdf Wniosek o wydanie Karty Mieszkańca Gminy Kolbudy (31 KB)

pdf Upoważnienie do złożenia wniosku lub odbioru Karty Mieszkańca Gminy kolbudy (76 KB)

pdf Deklaracja przystąpienia Partnera do Programu Karta Mieszkańca Gminy Kolbudy (122 KB)

Regulamin Programu „Karta Mieszkańca Gminy Kolbudy