Dobiega końca budowa nowych pomieszczeń publicznego przedszkola w Kowalach, w których od września br. dostępnych będzie sto dodatkowych miejsc dla młodych mieszkańców sołectwa. Obecnie trwają procedury odbiorowe oraz realizowane są prace porządkowe. Trwa również zagospodarowywanie terenu wokół bloku mieszkalnego, na parterze którego zlokalizowana będzie placówka oświatowa. Jak zapewnia przedstawiciel wykonawcy Jakub Sokołowski, termin oddania obiektu do użytku nie jest zagrożony.

Budynek, w którym powstaje przedszkole zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Kowalach. Łączna powierzchnia placówki wyniesie około 600 mkw.

Przedszkole składa się z czterech sal o powierzchni niemal 70 mkw. Do dwóch z nich przylegają salki korekcyjne o powierzchni 30 mkw. każda. Oddzielone mogą być od siebie mobilną ścianką. Po jej złożeniu zyskujemy powierzchnię 100 mkw. Pozostałe pomieszczenia, które znajdują się w nowej placówce to m.in.: szatnie, toalety w bezpośrednim sąsiedztwie sal, kuchnia ze zmywalnią, pokój psychologa/logopedy. Jest też oczywiście gabinet dyrekcji z sekretariatem oraz pomieszczenie dla personelu.

Z kamerą odwiedziliśmy nowe przedszkolne sale.