Proces certyfikacji zakładu w zakresie jakości produkcji, podnoszenie kwalifikacji załogi czy podpisana niedawno umowa o partnerstwie strategicznym w zakresie wsparcia w pozyskiwaniu kontraktów na rynku okrętowym, offshore i energetycznym – to działania, które powinny pomóc spółce POMKOL w pozyskiwaniu nowych kontraktów i niedostępnych dotąd zamówień. Spółka realizuje również zlecenia, których efekty zobaczyć już możemy na terenie Gminy Kolbudy. Mowa o śmietnikowych wiatach i dozownikach płynu dezynfekującego, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. 

Jak informuje Piotr Masny, Prezes Zarządu spółki POMKOL ostatnie pół roku to dla zakładu bardzo intensywny, pracowity i ciekawy czas. Jednak, tak jak w każdej niemal branży, epidemia koronawirusa wymusiła korektę wielu planów.

- Tradycyjny proces pozyskiwania zamówień uległ praktycznie zatrzymaniu, ale rozmowy i spotkania przeprowadzone do początku marca dały efekt w postaci jasnego planu co do potrzeb w zakresie rozwoju – mówi Piotr Masny. - Uzyskane z Krajowego Funduszu Szkoleń dofinansowanie podniesienia kwalifikacji naszych spawaczy, w połączeniu ze środkami pozyskanymi z PFR w ramach tarczy antykryzysowej, umożliwiły sfinansowanie procesu certyfikowania Zakładu w zakresie jakości produkcji. Na początku lipca przechodzimy ostateczny audyt, a uzyskane w jego wyniku certyfikaty jakości ISO 3834 i ISO 1090 umożliwią nam pozyskiwanie zamówień dotąd niedostępnych.

Kierownictwo POMKOLU wiąże duże nadzieje z podpisaną w drugiej połowie czerwca br. umową o partnerstwie strategicznym w zakresie wsparcia w pozyskiwaniu kontraktów na rynku okrętowym, offshore i energetycznym.

- Nasz partner ma szerokie kontrakty i duże doświadczenie na tych rynkach i widzi w POMKOL-u duży potencjał – informuje Prezes Piotr Masny. - Jednocześnie jest gotów wesprzeć nas zarówno w sferze technicznej jak i projektowej. Z nadzieją czekamy na efekty tej współpracy.

Spółka POMKOL nadal współpracuje z dotychczasowymi kontrahentami z Niemiec, do których od wielu lat trafiała znaczna  część produkcji. Jak słyszymy dotychczasowi klienci nie opuścili POMKOLU, jednak poziom zamówień z ich strony nadal nie jest wystarczający do zapewnienia stabilności finansowej Spółki.

- Ich biznes jest zależny nie tylko od rynku niemieckiego, ale w dużej mierze również od rynków francuskiego i brytyjskiego – tłumaczy Prezes Piotr Masny. - Otrzymane z Polskiego Funduszu Rozwoju wsparcie, w połączeniu z prolongatą ZUS, umożliwią nam dalszą działalność. Na dłuższą metę potrzebny nam jest jednak wzrost i stabilność zamówień, o których dzisiaj ciężko mówić.

Firma, w większym niż w ostatnich latach realizuje zlecenia, których efekty zobaczyć możemy na ulicach Gminy Kolbudy. W bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy wielorodzinnej w Kowalach stawiane są estetyczne wiaty śmietnikowe wykonane przez Spółkę.

- Wieńczymy ten projekt sukcesem, instalując wiaty na osiedlu w Kowalach i negocjując budowę kolejnych – mówi Piotr Masny. - Dzięki temu przedsięwzięciu wiemy dzisiaj, że jesteśmy konkurencyjni cenowo i jako nieliczni możemy zaoferować naszym klientom rozwiązania niestandardowe – dokładnie takie jakich wymagają nietypowe działki na Kowalach.

Z dużym zainteresowaniem spotkały się w ostatnich dniach również dyspensery do płynu odkażającego, których pierwsze egzemplarze wykonano na zamówienie urzędu Gminy Kolbudy. Dedykowane urządzenia z wyciętym herbem gminy ustawiane są przy świetlicach wiejskich. Zaproponowane rozwiązanie przypadło do gustu nie tylko naszym mieszkańcom, ale również przedstawicielom innych samorządów.

- Niezmiernie cieszy bardzo pozytywne przyjęcie naszego produktu, które motywuje do dalszych prac nad tym projektem – mówi Piotr Masny.

Wszystkich zainteresowanych zakupem wiat lub dozowników płynu dezynfekującego zachęcamy do kontaktu mailowego ze Spółką Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.