W niedzielę 12 lipca br. w Gminie Kolbudy, w drugiej turze wyborów Prezydenta RP, do lokali wyborczych poszło 73,73 proc. uprawnionych. Podobnie jak w pierwszej odsłonie głosowania nasz samorząd uplasował się na czele Powiatu Gdańskiego pod względem frekwencji. Udało się przy tym poprawić wynik z pierwszej tury. Wówczas karty do głosowania wydano w naszej gminie 70,53 proc. wyborców.

Jak w Gminie Kolbudy rozłożyły się głosy na poszczególnych kandydatów?

Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie 68,35 proc. wyborców

Andrzeja Dudę wskazało natomiast 31,65 proc. głosujących.

Gmina Kolbudy podzielona była na siedem obwodów. Liczba uprawnionych do głosowania wyniosła 13 293. Liczba głosów ważnych 9 727.

Najwyższą frekwencję odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 (lokal wyborczy w Domu Kultury w Kowalach przy ul. Glazurowej 1), gdzie przy urnach stawiło się 77,03 proc. uprawnionych. Najmniej, bo 68,13 proc. wyborców, odwiedziło w niedzielę OKW nr 3 z siedzibą w Szkole Podstawowej w Pręgowie.

Wyniki w skali Powiatu Gdańskiego

Wszystkim mieszkańcom naszej gminy należą się podziękowania za tak liczny udział w wyborach. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów dowiedliśmy, że potrafimy i chcemy korzystać z przywilejów demokracji. W obu odsłonach głosowania Gmina Kolbudy uplasowała się na pierwszej pozycji w Powiecie Gdańskim pod względem frekwencji.

WYNIKI WYBORÓW PREZYDENTA RP W SKALI OGÓLNOPOLSKIEJ:

https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/pl