Parkowanie pojazdów przy stadionie w Kolbudach to dziś dość spory problem. Wiedzą o tym m.in. rodzice dowożący dzieci na popołudniowe treningi, piłkarze miejscowego klubu, starsi mieszkańcy uczęszczający na zajęcia w Klubie Senior+ czy wreszcie mieszkańcy osiedli zlokalizowanych powyżej stadionu. Jest szansa, że już wkrótce problem uda się zminimalizować. Wkrótce przy obiekcie kierujący będą mieli do dyspozycji dodatkowe 22 miejsca postojowe.

Mieszkańcy ulic zlokalizowanych powyżej kolbudzkiego stadionu często uskarżają się na pojazdy zaparkowane wzdłuż ulicy Polnej. Problem jest szczególnie odczuwalny gdy na obiekcie rozgrywane są oficjalne mecze piłkarskie lub treningi odbywa jednocześnie kilka roczników kolbudzkiego klubu. Zbyt mała liczba miejsc parkingowych w pobliżu obiektu sprawia również, że dochodzi tam niejednokrotnie do zarysowań i drobnych uszkodzeń pojazdów, gdy kierowcy starają się wykorzystać każdy metr wolnej powierzchni.

Sposobem na poprawę tej sytuacji ma być udostępnienie dodatkowych miejsc postojowych na terenie, na którym zlokalizowana była dotąd plenerowa siłownia i grill, tuż przy wejściu do siedziby Straży Gminnej. Urządzenia do ćwiczeń, z których chętnie korzystają mieszkańcy zamontowane zostaną wzdłuż tzw. ścieżki wokół błotka, równolegle do trybun stadionu.

- Urządzenia siłowni plenerowej zostały już zdemontowane i wkrótce zamontujemy je w innym miejscu – mówi Adam Babkiewicz, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów. – Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przekierowanie aut parkujących wzdłuż ulicy, przy ostrym i dość niebezpiecznym zakręcie. Teraz samochody będzie można stawiać na placu przy siedzibie Straży Gminnej oraz przy skarpie, za bramką boiska treningowego. Na razie nawierzchnia miejsc parkingowych będzie gruntowa. Niewykluczone, że w przyszłości zostanie utwardzona. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie mieszkańców. W czasie meczów czy w godzinach popołudniowych w pobliżu stadionu jest naprawdę duży ruch. Przebywa tam wiele dzieci. Myślę, że przeniesienie siłowni pomoże rozwiązać lub przynajmniej zminimalizować problem.