Teren rekreacyjny nad brzegiem jeziora w Łapinie z roku na rok prezentuje się coraz bardziej okazale. To idealne miejsce dla wędkarzy, jak również dla osób, które na łonie przyrody chciałyby rozpalić grilla. Jak informuje Referat Inwestycji i Remontów już wkrótce w sąsiedztwie parku powstaną odgrodzone od jezdni miejsca parkingowe. Pojawią się też lampy solarne, które oświetlą okolicę. To nie jedyne inwestycje, jakie w najbliższym czasie zrealizowane zostaną w sołectwie.

Obecnie osoby zmotoryzowane, aby skorzystać z uroków terenu rekreacyjnego do dyspozycji mają nierówny, porośnięty dziką roślinnością plac. Z miejsca tego regularnie korzysta również autobusowy przewoźnik obsługujący naszą gminę. Już wkrótce grunt w tym miejscu zostanie wyrównany i utwardzony. Pojawią się również barierki oddzielające parking od ulicy, a na placu rekreacyjnym rozbłysną lampy solarne.

- Każdego roku, systematycznie staramy się dokładać kolejne elementy do naszego terenu rekreacyjnego – mówi Tomasz Kroll, sołtys Łapina i Radny Gminy Kolbudy. – Przyszedł czas na utworzenie bardziej komfortowych warunków do parkowania pojazdów, których w sezonie letnim tu nie brakuje. To jednak nie jedyne inwestycje na jakie w najbliższym czasie liczyć mogą mieszkańcy sołectwa. Doposażony zostanie również plac zabaw przy boisku piłkarskim. Planów mamy sporo i krok po kroku staramy się je realizować.

Jak informuje Adam Babkiewicz, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów jeszcze w tym roku przy boisku piłkarskim w Łapinie wysłużone ławki zostaną zastąpione plastikowymi fotelikami. Pojawią się też nowe sprzęty na tamtejszym placu zabaw.

- Staramy się realizować inwestycje we wszystkich piętnastu sołectwach naszej gminy – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Dzięki dobrej współpracy z sołtysami, którzy rozsądnie gospodarują środkami z funduszu sołeckiego możemy realizować więcej zadań. Sołtys Łapina od dłuższego czasu zabiega również o budowę altany grillowej na placu rekreacyjnym nad jeziorem. Konstrukcje takie postawiliśmy już w kilku naszych sołectwach. Jestem przekonany, że tego typu inwestycja zostanie zrealizowana również nad jeziorem w Łapinie. Okolica jest piękna, a teren zadbany.