We wtorek 1 września br. odbędzie się Dzień otwarty na budowie krytej pływalni w Kolbudach. W godzinach 8.00-14.00 zainteresowane osoby będą miały okazję przyjrzeć się z bliska jak powstaje basen. W rolę przewodnika wcieli się Adam Babkiewicz, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów. Oprowadzanie po placu budowy będzie się odbywać w dziesięcioosobowych grupach, z zachowaniem przepisów sanitarno-epidemiologicznych.

- Dzień otwarty realizować będziemy równolegle z inauguracją roku szkolnego w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kolbudach – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Gdy dzieci udawać się będą na spotkania z wychowawcami w klasach rodzice będą mogli w tym czasie zwiedzić plac budowy basenu. Nie oznacza to jednak, że w dniu otwartym będą mogli uczestniczyć tylko rodzice uczniów kolbudzkiej szkoły. To wydarzenie, w którym mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani mieszkańcy. Nie będzie godzinowego grafiku. W rejonie Orlika w godzinach 8.00-14.00  będziemy czekać aż zbierze się dziesięcioosobowa grupa, która będzie oprowadzana przez Kierownika Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Kolbudy, który opowie o wykonanych już pracach i zaprowadzi zainteresowanych do poszczególnych pomieszczeń budowanej pływalni z zapleczem.

Osoby zwiedzające basen otrzymają od organizatorów kaski, które będą na bieżąco dezynfekowane, rękawiczki ochronne i maseczki. Wydarzenie odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich norm sanitarno-epidemiologicznych.

Dla uczestników Dnia otwartego przygotowano szereg atrakcji i niespodzianek.

- Budowie basenu towarzyszy ogromne zainteresowanie – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Podczas Dnia otwartego mieszkańcy będą mieli okazję przyjrzeć się budowie z bliska i zadać pytania dotyczące tej inwestycji.

Zapraszamy serdecznie!