Gminna Komisja ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii we współpracy z Referatem Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy Kolbudy zaprasza na warsztaty profilaktyczne pn.

EMOCJONUJĄCE EMOCJE CZYLI JAK OSWOIĆ UCZUCIA?

Uczucia stanowią niezwykły dar,  za pomocą którego możemy wyrażać siebie i budować relacje z innymi. Ich rozpoznawanie i wyrażanie są umiejętnościami koniecznymi do rozwoju oraz osiągnięcia dojrzałości. Jednocześnie zarówno nasze własne emocje, jak i emocje innych, często stanowią nie lada wyzwanie.  Jak sprawić aby stały się naszym sojusznikiem?

Cele:

  • Wzbogacenie wiedzy o emocjach
  • Rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji u siebie i innych
  • Nauka umiejętności wyrażania i odzwierciedlania uczuć

Tematyka zajęć:

  • Emocje czyli co? Czym są emocje, jak je rozpoznać?
  • Emocje - po co nam to? Czy uczucia są dobre czy złe, do czego służą?
  • Emocje - co z nimi zrobić? Po co i jak wyrażać emocje, jak empatycznie reagować na uczucia innych i co zrobić gdy nasze własne są zbyt silne by działać racjonalnie?

Dla kogo: Warsztat skierowany jest dla osób pełnoletnich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności związane ze światem uczuć.

Prowadząca:

Sara Katulska – Jest psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych i pedagogiem. Zajmuje się edukacją, psychoterapią indywidualną oraz prowadzeniem grup i warsztatów rozwoju osobistego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentką Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" w Warszawie. Ukończyła Kurs Poradnictwa Psychologicznego oraz wiele innych szkoleń z zakresu pedagogiki i psychologii. Obecnie w procesie certyfikacji w trakcie Szkoły Psychoterapii w Ośrodku "INTRA".

b Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

Termin: 17 października 2020 r., godz. 9:00-17:00. Przerwa obiadowa w godzinach 13:00-14:00.

Warsztaty skierowane są dla osób pełnoletnich będących mieszkańcami Gminy Kolbudy. Warsztaty dla uczestników są darmowe, sfinansowane przez Gminną Komisję ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 14.10.2020 do godziny 20:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większego zainteresowania zostanie zorganizowany kolejny termin warsztatów. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz wiek i zostać wysłane na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty odbędą się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19.

 

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Sara Katulska www.sarakatulska.pl