Chociaż za oknami typowo jesienna pogoda w Gminie Kolbudy trwają zaawansowane przygotowania do sezonu zimowego. Podobnie jak przed rokiem o utrzymanie przejezdności dróg lokalnych, których zarządcą jest nasz samorząd, zadba Gminny Zakład Usług Komunalnych Kolbudy. Wykonawcę usługi wspomagać będzie w tym zadaniu druga z gminnych spółek „Reknica”.

- Przygotowaliśmy już nasz sprzęt na wypadek nagłego ataku zimy – mówi Krzysztof Hypki, prezes GZUK Kolbudy. – Dokonaliśmy przeglądu pojazdów. Nasze ciągniki zostały „uzbrojone” w pługi śnieżne. Przygotowujemy też naszą nowoczesną, wielofunkcyjną pługo-piaskarkę, która została zakupiona przed rokiem. Czekamy na dostawę piasku i soli, która dotrze jeszcze w tym tygodniu. W poniedziałek 9 listopada chcemy osiągnąć pełną gotowość. Nie chcemy usłyszeć, że zima zaskoczyła drogowców.

Podobnie jak przed rokiem spółka GZUK w pierwszej kolejności kierowała będzie swój sprzęt na drogi, którymi kursują pojazdy komunikacji publicznej oraz w okolice szkół.

- Priorytetem będzie dla nas zapewnienie przejezdności tych właśnie odcinków – mówi Krzysztof Hypki. – Prace związane z zimowym utrzymaniem pozostałych dróg i ulic będą prowadzone systematycznie tak, aby zapewnić ich utrzymanie w stanie przejezdności. Zadbamy również o gminne chodniki. Przypominam jednak, że utrzymanie dróg prywatnych oraz ciągów pieszych wzdłuż prywatnych nieruchomości odpowiedzialni są ich właściciele.

Podobnie jak przed rokiem spółka GZUK będzie mogła liczyć na pomoc spółki „Reknica”, która oddeleguje swoich pracowników i udostępni sprzęt niezbędny do usuwania uciążliwych dla kierujących oraz pieszych skutków zimy.

Kontakt w sprawach związanych z zimowym utrzymaniem dróg i chodników:

(58) 301 80 14

530 204 797

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYKAZ GMINNYCH DRÓG, ZA KTÓRYCH UTRZYMANIE ODPOWIADA NASZ SAMORZĄD (kliknij)

Chociaż GZUK prowadzi zaawansowane przygotowania do „akcji zima” pracownicy spółki realizują również prace charakterystyczne dla jesiennej pory.

- Zamiatanie liści na ciągach pieszych czy przycinanie krzewów i gałęzi w miejscach publicznych, to tylko niektóre z zadań jakie realizujemy oprócz zajęć związanych z zagospodarowaniem odpadów – mówi Krzysztof Hypki. – Do niedawna zajmowaliśmy się również pielęgnacją gminnych trawników. Realizujemy szereg zadań zlecanych nam przez samorząd.