W tym roku policjanci z komisariatu w Kolbudach otrzymali mikołajkowy prezent wcześniej niż zwykle. Podarunek, nowy radiowóz marki Hyundai Tucson, przekazali mundurowym wójt Andrzej Chruścicki i przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy Emilia Jóźwik. Będzie to szósty służbowy pojazd z jakiego korzystać będą nasi stróże prawa. Koszty zakupu po połowie ponieśli Policja i Gmina Kolbudy. Nasz samorząd dołożył kwotę 60 tysięcy złotych.

Podczas uroczystego przekazania pojazdu funkcjonariuszom wójt Andrzej Chruścicki podkreślił dobrą dotychczasową współpracę z mundurowymi i wskazał, że nowy radiowóz jest jednocześnie wyrazem dbałości o podnoszenie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

 - Cieszę się, że jako samorząd możemy dołożyć swoją cegiełkę do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie – mówił wójt Andrzej Chruścicki. – To już drugi radiowóz jaki mam okazję przekazywać naszym funkcjonariuszom odkąd objąłem funkcję wójta. Każde wręczenie nowego sprzętu służbom dbającym o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla mnie ważnym wydarzeniem.

W trakcie uroczystości I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim mł. insp. Wioletta Jóźwiak i Komendant Komisariatu Policji w Kolbudach asp. sztab. Sylwester Jaworski, dziękując włodarzom Gminy Kolbudy za ten „mikołajkowy” prezent, wyrazili przekonanie, że nowy radiowóz wpłynie na jeszcze lepszą skuteczność stróżów prawa i pozwoli sprawnie dotrzeć do każdego zakątka Gminy.

Nowy radiowóz został zakupiony ze środków pochodzących z Komendy Głównej Policji i gminy Kolbudy. W ten sposób samorząd przyczynił się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi realizację ich obowiązków podczas codziennej służby.