W związku z przebudową mostu na ulicy Przemysłowej w Kolbudach konieczne jest wprowadzenie zmian w komunikacji publicznej na odcinku Kolbudy - Łapino. Z wytyczonego ulicami Mostową i Reknicką objazdu, ze względu na uwarunkowania techniczne alternatywnej trasy, nie będą mogły korzystać autobusy.

Od chwili zamknięcia mostu na ul. Przemysłowej (planowanej przez inwestora na 15 stycznia br.) odcinek z Kolbud do Łapina (i z powrotem) obsługiwany będzie przez busy, które wytyczonym dla pojazdów osobowych objazdem dowiozą pasażerów do pętli przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Kolbudach. Również osoby podróżujące z innych kierunków do Łapina będą mogły skorzystać z busów, które wyjeżdżały będą z pętli przy szkole w Kolbudach.

PKS/GRYF

Autobusy PKS/Gryf linii 847 i 854 w kursach do Łapina będą kończyć bieg na przystanku „Kolbudy Plac Kaszubski”. Rozkład jazdy na pozostałej części trasy nie zmieni się.

Autobusy linii 854 i 856 w kursach przez Łapino kursować będą z pominięciem zajazdu do Łapina. W związku z powyższym w kursach do Lisewca / Buszkowych Górnych wybrane odjazdy autobusów począwszy od przystanku „Kolbudy” zostaną przyspieszone o 10 minut. W kursach w kierunku przeciwnym wybrane kursy zostaną opóźnione o 10 minut. Na odcinku trasy Gdańsk – Kolbudy zachowany zostanie obecny rozkład jazdy.

Na czas remontu uruchomione zostanie wahadłowe połączenie zastępcze oznaczone jako linia 954 na trasie Kolbudy Szkoła – Łapino. Na trasie przejazdu obowiązywać będą przystanki pośrednie: Kolbudy, Kolbudy Przemysłowa, Łapino Sapiehy i Łapino. Linia 954 funkcjonować będzie w ograniczonym zakresie godzinowym, a obsługę zapewni pojazd o mniejszej pojemności. Rozkład jazdy przygotowany jednak został w taki sposób, aby zapewnić dogodne przesiadki w Kolbudach na autobusy głównych linii oraz zapewnić dowóz dzieci do i z szkoły w Kolbudach.

ALBATROS

W związku z przebudową mostu w Łapinie poniżej przedstawiam szczegóły zmian na linii 837:

BUS wykonywać będzie następujące kursy:

  • 4:52 z Łapino do Pruszcz Gdański, Dworzec Kolejowy
  • 22:20 z Pruszcz Gdański, Dworzec Kolejowy do Łapino

Autobus wykonywać będzie pozostałe kursy tj.:

  • z Pruszcz Gdański, Dworzec Kolejowy tylko do Kolbudy Plac Kaszubski
  • z Kolbudy Plac Kaszubski do Pruszcz Gdański, Dworzec Kolejowy

 

W weekendy wszystkie kursy Albatrosa będą wykonywane busem.

W przypadku opóźnienia rozpoczęcia prac budowlanych autobusy będą kursowały stałą trasą tak długo jak będzie to możliwe.