Stało się już tradycją, że każdego roku Wójt Gminy Kolbudy zaprasza pary, które przeżyły ze sobą 50 lat i więcej na uroczystość, podczas której wręczane są Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta RP. W ubiegłym roku, z powodu pandemii nie udało się zorganizować spotkania. Wójt Andrzej Chruścicki zapowiada jednak, że gdy tylko warunki pozwolą na pewno osobiście spotka się z Jubilatami, aby wręczyć im odznaczenia. Tymczasem dla 43 par, które świętowały w ostatnim czasie okrągłe rocznice 50, 60 i 65 lecia zawarcia związku przygotowano upominki, które wkrótce trafią do naszych Jubilatów. W zestawie znajduje się zegar z wygrawerowanymi życzeniami oraz zestaw kosmetyków ufundowany przez firmę Ziaja. Małżonkowie otrzymują również list od Wójta Gminy Kolbudy, w którym czytamy:

„Z ogromną przyjemnością przekazuję Państwu, płynące z serca, gratulacje z okazji tak wspaniałego Jubileuszu, jakim jest półwiecze wspólnej drogi przez życie. Jeszcze większą radość sprawiłaby mi z pewnością możliwość osobistego spotkania i wręczenia szacownym Jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanych Państwu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Niestety sytuacja epidemiczna i wynikające z niej ograniczenia uniemożliwiły nam wspólne świętowanie tej wyjątkowej rocznicy.

Chociaż tym razem nie mogę zaprosić obchodzących Jubileusz małżeństw na uroczyste spotkanie, postanowiłem przekazać Państwu ten list oraz drobny upominek. Niech każdego dnia przypomina o wielu wspaniałych chwilach i niezapomnianych wydarzeniach, których doświadczaliście Państwo krocząc wspólnie przez życie, dzieląc radości, a niekiedy smutki dnia codziennego. Wierzę, że okres strachu i izolacji wywołanej przez koronawirusa szybko minie, a my będziemy mogli się spotkać, tak jak miało to miejsce w minionych latach.

Miłość, zaufanie, cierpliwość i wyrozumiałość – to fundamenty udanego i trwałego związku, które najczęściej wymieniają małżonkowie świętujący tak okazały Jubileusz. Chociaż od dnia, w którym stanęliście Państwo na ślubnym kobiercu upłynęło tak wiele czasu nadal jesteście dla siebie opoką, a dla młodzieży wzorcem godnym naśladowania. W czasach, gdy tak wiele spraw toczy się szybko i intensywnie. Wy pokazujecie, że są w naszym życiu obszary, których nie jest w stanie zniszczyć tempo dnia codziennego. Tym obszarem jest bez wątpienia Wasz związek. Trwały i odporny na wszelkie przeciwności losu.

Z wielkim uznaniem i szacunkiem gratuluję Państwu tak wspaniałego Jubileuszu, życząc wielu kolejnych, obchodzonych w zdrowiu i doskonałym nastroju rocznic.”

W imieniu mieszkańców Gminy Kolbudy dołączamy się do życzeń dla naszych Jubilatów.