Na godzinę 11.00 w poniedziałek 25 stycznia br. planowane jest całkowite zamknięcie mostu na ulicy Przemysłowej w Kolbudach. Od tego momentu otwarty zostanie objazd dla samochodów osobowych, który wytyczono ulicami Mostową i Reknicką. Alternatywna trasa połączy ulicę Przemysłową z drogą wojewódzką 221. Powodem zamknięcia mostu jest jego gruntowna modernizacja. Inwestor - Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim - szacuje, że prace potrwają do połowy roku.

Na ulicach zamontowano już znaki drogowe informujące o objazdach wytyczonych na czas remontu mostu.

Długość objazdu ulicami Mostową i Reknicką wyniesie około 200 metrów. Zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna regulująca ruch wahadłowy. W połowie odcinka zastosowano poszerzenie jezdni do 5 metrów, które umożliwi minięcie się samochodów. Z uwagi na szerokość istniejącego pasa drogowego szerokość drogi na przeważającej części objazdu wyniesie 3 metry. Alternatywne połączenie ulicy Przemysłowej z DW221 – m.in. z uwagi na rozmiary tymczasowego obiektu mostowego - umożliwia przejazd jedynie pojazdom osobowym.

Tematem zamknięcia mostu interesują się nie tylko zmotoryzowani, ale również mieszkańcy Łapina, którzy na co dzień korzystają z komunikacji publicznej. Z wytyczonego objazdu nie będą mogły bowiem korzystać autobusy. Pasażerowie odcinek między Łapinem a Kolbudami pokonają busami. Te będą mogły skorzystać z objazdu wytyczonego dla „osobówek”. PKS/Gryf zaprezentował już specjalny rozkład jazdy, a stosowne informacje zamieszczono na przystankach komunikacji publicznej w Łapinie i Kolbudach. Rozwiązanie to – jak informuje przewoźnik - zostanie jednak wdrożone dopiero w momencie zamknięcia mostu na Przemysłowej. Transport busami na wytyczonym objeździe wykonywała będzie również firma Albatros.

INFORMACJA NA TEMAT BUSÓW Z ŁAPINA DO KOLBUD (kliknij)

Samochody ciężarowe  kierowane będą natomiast przez Łapino Kartuskie i Przyjaźń do miejscowości Lniska i dalej ulicą Żukowską w kierunku Gdańska lub w stronę Żukowa.

Jak informuje inwestor - Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim - budowa mostu na ulicy Przemysłowej może potrwać od 5 do 6 miesięcy.

Komunikat Starostwa Powiatowego oraz projekt tymczasowej organizacji ruchu (kliknij)