W ostatnich dniach w Gminie Kolbudy systematycznie wzrasta liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Według danych na dzień 2 marca br. na naszym terenie w izolacji pozostawało 125 osób, a 489 objętych było kwarantanną. Sytuacja epidemiczna pogarsza się również w placówkach oświatowych oraz Urzędzie Gminy Kolbudy. W środę 3 marca, jak co tydzień - w trybie online – zebrał się Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Spotkaniu, tym razem w trybie pracy zdalnej, przewodniczył wójt Andrzej Chruścicki, który od 3 marca sam przebywa na izolacji w związku z pozytywnym wynikiem testu.

Gmina Kolbudy ewidentnie zaczyna doświadczać trzeciej fali koronawirusa. Widać to choćby na przykładzie placówek oświatowych, w których regularnie obniża się średnia frekwencja w przedszkolach oraz klasach nauczania początkowego uczestniczących w zajęciach stacjonarnych. Jak wynika z przesłanych do urzędu informacji wynosi ona obecnie od 46 do 80 procent. W jednym z gminnych przedszkoli z powodu dużej liczby zachorowań czasowo całkowicie zawieszono zajęcia, w innym działają tylko niektóre grupy. W izolacji (na dzień 2 marca) przebywało 14, a kwarantanną objętych było 16 pracowników szkół i przedszkoli Gminy Kolbudy.

Wirus nie oszczędza również pracowników Urzędu Gminy Kolbudy. Aktualnie izolację z powodu potwierdzonego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 nałożono na 6 osób, z których część pracuje zdalnie. Pozostali przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Kwarantanną objęci są również mieszkańcy schroniska dla bezdomnych w Kolbudach po tym, jak przeprowadzony u jednego z podopiecznych test dał wynik pozytywny.

Jak poinformował kierownik Ośrodka Zdrowia w Kolbudach lek. med. Tadeusz Wysocki punkty szczepień nadal otrzymują po 30 dawek szczepionki na tydzień. Przypomnijmy, że w naszej gminie funkcjonują cztery takie punkty. Ewentualny wzrost tempa szczepień uzależniony jest od zwiększenia dostaw preparatu. Jak poinformował przedstawiciel służb medycznych w Gminnym Zespole Zarządzania Kryzysowego u osób poddanych szczepieniu w podległej mu placówce nie odnotowano niepożądanych odczynów poszczepiennych, które wymagałyby zgłoszenia. Zdarzają się natomiast osoby, u których występuje podwyższona temperatura czy ogólne złe samopoczucie dzień po szczepieniu.

W dniu 3 marca w całym kraju odnotowano 15 698 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W statystykach zachorowań województwo pomorskie plasuje się w ścisłej czołówce. Po raz kolejny apelujemy więc do mieszkańców o zakrywanie nosa i ust, częstą dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu.

W trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo - z powodu dużej liczby pracowników urzędu przebywających w izolacji - prosimy, aby ograniczyć bezpośrednie wizyty w Urzędzie Gminy Kolbudy w sprawach, które zrealizować można w późniejszym terminie lub za pomocą kontaktu telefonicznego czy poczty elektronicznej. Pomoże to w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa oraz zachowaniu ciągłości pracy urzędu. W sprawach wymagających bezpośredniej wizyty należy wcześniej telefonicznie uzgodnić jej termin.

 

ZASADY OBSŁUGI INTERESANTÓW (kliknij)

JAK KONTAKTOWAĆ SIĘ Z URZĘDEM (kliknij)