Okolice Gminnego Kąpieliska w Kolbudach to teren chętnie odwiedzany przez spacerowiczów nie tylko w sezonie letnim. Przez cały rok, o każdej porze dnia spotkać tu możemy osoby uprawiające nordic walking, rodziny z małymi dziećmi w wózkach czy coraz większą liczbę „morsów” zażywających kąpieli bez względu na warunki pogodowe. Niestety w porze deszczowej czy w czasie roztopów z powodu licznych kałuż i grząskiej nawierzchni dojście do plaży bywa trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Urząd Gminy Kolbudy otrzymuje wiele próśb o interwencję w tej sprawie. Już wkrótce sytuacja powinna ulec poprawie. W planach jest bowiem modernizacja odcinka prowadzącego z ulicy Adama Ważnego do kąpieliska.

Trwa budowa ulicy Adama Ważnego w Kolbudach. Aktualnie układany jest nowy chodnik oraz prowadzone są prace ziemne poprzedzające ułożenie nowej nawierzchni. Niestety krótki fragment drogi wzdłuż płotu Gminnej Przystani Żeglarskiej, prowadzący do kąpieliska, pozostawia wiele do życzenia.

- Od dawna otrzymujemy prośby od mieszkańców, aby poprawić dojście do plaży – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Doraźne równanie i utwardzanie niewiele daje. Prowadzona aktualnie budowa ulicy Adama Ważnego stanowi okazję, aby rozwiązać ten problem raz na zawsze. Planujemy więc kompleksowo zmodernizować drogi w pobliżu przystani i kąpieliska, czyli miejsca, które jest niejako wizytówką Kolbud i całej gminy. W tej chwili szukamy optymalnego rozwiązania. Wraz z prowadzoną inwestycją na ulicy Ważnego chcemy wybudować nowe dojście do plaży.

Wiele wskazuje na to, że odcinek ten, podobnie jak chodnik wzdłuż ulicy Adama Ważnego, pokryty zostanie betonową kostką.