Już po raz piąty odbędzie się Próbna Matura z „Matmy” - organizowana przez Magnesium, we współpracy z Gminą Kolbudy. Tegoroczni maturzyści, ale również młodzież, która do egzaminu dojrzałości przystąpi w kolejnych latach, mają doskonałą okazję, aby w trybie „on-line” sprawdzić swoją wiedzę. Spotykamy się wirtualnie w piątek 26 marca br. o godzinie 16.00, aby rozwiązać zadania maturalne z matematyki z zakresu podstawowego. Jak przystąpić do próby?

Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 25 marca 2021 r. do godziny 16:00. W Próbnej Maturze z „Matmy” może wziąć udział każdy.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez https://magnesium.edu.pl/probnamatura

Warto się jednak pospieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Autorski zestaw zadań został przygotowany przez specjalistów - pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego, doświadczonych nauczycieli oraz współpracowników Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Nie był wcześniej nigdzie udostępniany.

Rozwiązania trudniejszych zadań zostaną omówione w czasie rzeczywistym „on-line”, zaraz po zakończeniu pracy z arkuszami.

Komentarz merytoryczny, prawidłowe rozwiązania zadań oraz wskazówki dotyczące sposobu punktowania zadań maturalnych przez egzaminatorów zapewni pracownik Uniwersytetu Gdańskiego, matematyk, prof. UG, dr hab. Jacek Gulgowski.

Wyniki swojej pracy uczestnicy próbnej matury poznają więc tuż po egzaminie.

Zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów, ale nie tyko, do zmierzenia się z arkuszem przygotowanym przez współpracujących z Magnesium matematyków.