W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 ustalonego na dzień 30 wrzesień organizowane będą mobilne punkty spisowe.

W najbliższych dniach, przy okazji spotkań sołeckich każdy jeszcze nie spisany mieszkaniec będzie mógł  zrealizować obowiązek spisowy z pomocą Rachmistrza.

Aby sprawnie zrealizować obowiązek spisowy przygotuj:

 • Numery PESEL – możesz spisać wszystkich członków rodziny mieszkających pod danym adresem
 • Dane mieszkania takie jak:
  1. metraż w m2,
  2. rok oddania budynku do użytku,
 • Ogólne informacje nt. wszystkich osób spisywanych m.in.:
  1. Wykonywany zawód
  2. Miejsce pracy

Najbliższe terminy spotkań sołeckich, w których będzie działał punkt spisowy:

 • Kolbudy – 27.08
 • Kowale – 07.09
 • Otomin – 08.09
 • Jankowo Gdańskie – 14.09

 


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. potrwa do 30 września 2021 roku. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Spisać możemy się również dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 lub odpowiadając na pytania zadane telefonicznie przez rachmistrza. Od 23 czerwca br. rachmistrzowie rozpoczną również realizację spisów w terenie.

Samospis internetowy

SPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET

Do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił 16 tys. rachmistrzów – pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej.

Infolinia, telefon, wizyta rachmistrza w domu

Spisu dokonać możemy samemu dzwoniąc na Infolinię 22 279 99 99.

Możemy spodziewać się też telefonu od rachmistrza, który dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Jeśli już zrealizowałeś obowiązek spisowy przez Internet albo poprzez infolinię spisową, nikt z GUS nie będzie dzwonić do Ciebie w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Urzędu Statystycznego od 23 czerwca br. rachmistrzowie mogą dokonywać spisów w terenie. Osoby, które nie dokonały samospisu internetowego lub nie dopełniły tego obowiązku telefonicznie mogą spodziewać się wizyty rachmistrza w domu.

Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza

Osoby, które chciałyby sprawdzić tożsamość rachmistrza mogą to zrobić za pośrednictwem internetu https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ lub dzwoniąc na nasz gminny numer biura spisowego 690 348 668.

Osoby, które nie mają dostępu do komputera, a chciałyby dokonać samospisu mogą skorzystać ze specjalnego stanowiska przygotowanego w Urzędzie Gminy Kolbudy, które znajduje się w holu przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kolbudach. Przed przybyciem należy jednak umówić termin wizyty dzwoniąc na numer 690 348 668.

Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.