Lokalna Grupa Działania „Trzy Krajobrazy” stworzyła portal  www.3krajobrazygdanskie.com i dedykowaną aplikację. Nowe narzędzia pozwolą odkrywać atrakcyjność turystyczną i pomogą miłośnikom aktywnej turystyki rowerowej w odkrywaniu Trzech Krajobrazów Gdańskich. To obszar, który obejmuje Gdańsk oraz tereny przyległe: Żuławy Gdańskie i Wyżynę Gdańską. Kulturowo posiada wiele elementów wspólnych. Pod względem krajobrazowym jest jednak mocno zróżnicowany.

Jak informują autorzy Trzy Krajobrazy Gdańskie to niezwykle atrakcyjna, ale wciąż posiadająca wiele tajemnic i nieodkrytych miejsc część Pomorza. Portal i aplikacja mają przybliżyć atrakcje tego obszaru zarówno turystom, jak i mieszkańcom regionu.

W każdej gminie, należącej do obszaru Lokalnej Grupy Działania, w tym Gminy Kolbudy, jest wiele atrakcji mniej znanych, ale jakże fascynujących i ciekawych.

Przedstawiona na mapie sieć tras rowerowych zawiera najważniejsze informacje przydatne do podróżowania i przebiega w pobliżu obiektów zabytkowych oraz miejsc służących rekreacji i wypoczynkowi. Stanowi fantastyczny przewodnik po okolicach Gdańska.

Pomysłodawcy aplikacji i portalu liczą, że nowe narzędzia przyczynią się do promocji i rozpropagowania nie tylko gmin ale całego obszaru wśród turystów przybywających do Gdańska, a także samych mieszkańców.

Dzięki aplikacji "Trzy Krajobrazy Gdańskie" zawsze wiesz, gdzie jesteś, ponieważ śledzenie GPS pokieruje Cię po wybranej trasie.

Bezpłatna aplikacja jest do pobrania ze sklepu Play oraz App Store.