Sezon letni coraz bliżej. Tymczasem komuś mocno zależy, aby zniechęcić mieszkańców do korzystania z Gminnego Kąpieliska w Kolbudach. Nasza plaża i pomost stanowią jedną z większych atrakcji w upalne dni. Jednak od kilku tygodni z dna zbiornika, w okolicach pomostu, wyciągane są gwoździe.

Dokładamy wielu starań, aby na bieżąco wydobywać ostre, niebezpieczne elementy. Niestety wciąż wyławiamy nowe, które ciągle są dosypywane. Teren kąpieliska jest obecnie znacznie częściej patrolowany przez Policję i Straż Gminną. Przeglądamy zapisy monitoringu, jednak ujęcie sprawcy nie jest rzeczą łatwą.

Prosimy więc mieszkańców, którzy spacerują w okolicach jeziora, aby zwracali uwagę na teren kąpieliska i przebywające tam osoby. W przypadku zauważenia czegoś podejrzanego prosimy o powiadomienie Straży Gminnej tel. (58) 682 76 66, która pełni dyżury przez 7 dni w tygodniu.

Nie prosimy o donosy. Apelujemy o pomoc w ujęciu osoby, której działania zagrażają naszemu bezpieczeństwu, a które to działania trudno określić w sposób nadający się do publikacji.

Aktualnie budujemy nowe dojście do przystani i plaży. Chcemy, aby okolice jeziora stały się prawdziwą perełką i wizytówką gminy. Niestety jest ktoś, kto próbuje w tym przeszkadzać. Ciekawe, czy osoba, która to robi pomyślała jakie konsekwencje dla zdrowia kąpiących (np. dzieci) może mieć jego działanie.

Na podstawie monitoringu udało się natomiast ustalić sprawcę niedawnego zniszczenia przebieralni przy gminnej plaży. Sprawa została przekazana Policji, która podejmie dalsze czynności.