Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego w Gdańsku realizuje badanie ankietowe w ramach przeprowadzanego w województwie pomorskim audytu krajobrazowego. Celem audytu jest charakterystyka i ocena stanu krajobrazów występujących na obszarze województwa, a także wskazanie krajobrazów szczególnie cennych.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o podzielenie się opinią na temat wyglądu miejsca zamieszkania, a także wskazanie najcenniejszych miejsc w okolicy miejsca zamieszkania oraz przykładów kultywowanych lokalnych tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki będą analizowane w formie zbiorczej i zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby badawcze.

Wypełnienie ankiety zajmie Państwu około 5-7 minut.

Naturalną konsekwencją rozwoju jest przekształcanie przez człowieka potrzebnej mu do realizacji swoich potrzeb przestrzeni – zarówno tej dotychczas „dziewiczej”, ukształtowanej przez przyrodę, jak i przestrzeni, która nosi już w sobie ślady historii działalności ludzkiej i często jest cennym elementem dziedzictwa kulturowego. Aby rozwój ten postępował bez szkody albo z minimalnymi negatywnymi skutkami dla krajobrazu,  potrzebna jest świadoma polityka krajobrazowa prowadzona na wszystkich poziomach zarządzania i przy szerokim udziale społeczeństwa. Istotnym narzędziem tej polityki może stać się właśnie audyt krajobrazowy.

Zarząd Województwa Pomorskiego w dniu 4 września 2018 r. podjął uchwałę (nr 940/360/18) w sprawie przystąpienia do sporządzenia projektu audytu krajobrazowego dla województwa pomorskiego, powierzając jednocześnie jej wykonanie Dyrektorowi Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego. Termin uchwalenia Audytu przez Sejmik Województwa Pomorskiego, zgodnie z wytycznymi Wojewody Pomorskiego, upłynie 8 marca 2022 r.

WAŻNE! Dla pełnej funkcjonalności ankiety należy od razu udostępnić swoją lokalizację na urządzeniu w okienku przy pasku adresu. Nie zaleca się korzystania z przeglądarki Firefox (a jeśli chce Pan/Pani jej używać, proszę obejrzeć krótki film KLIKNIJ)

W razie problemów technicznych uprzejmie prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LINK DO ANKIETY 

Osoby, które miałyby ochotę wypełnić ankietę w sposób tradycyjny od poniedziałku 10 maja br. będą mogły pobrać formularz w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy Kolbudy i po wypełnieniu umieścić go w przygotowanej do tego celu urnie.

Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety.