W Urzędzie Gminy Kolbudy odbyło się dziś uroczyste wręczenie nagród Marszałka Województwa Pomorskiego w kategoriach „Przyjaciel Seniora” oraz „Pracodawca Przyjazny Seniorom”. Jak już informowaliśmy prestiżowe wyróżnienia w konkursie „Pomorskie dla Seniora” trafiły do Renaty Sałek oraz firmy „Ziaja”.

Pani Renata jest Sołtysem wsi Lisewiec i osobą niezwykle zaangażowaną w pracę na rzecz społeczności lokalnej, w tym starszych mieszkańców wsi. Nagroda ogromnie ucieszyła nie tylko samą zainteresowaną, ale również koleżanki i kolegów z Koła Seniora „Pod Lipami”, w którym aktywnie udziela się Pani Renata. Jej opanowanie, wrażliwość na potrzeby innych i jednocześnie niesamowita energia stanowią wyjątkową mieszankę, a uśmiech nieustająco goszczący na jej twarzy udziela się wszystkim dookoła. 

W laudacji poprzedzającej wręczenie nagrody przez członkinię Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszkę Kapała-Sokalską podkreślono fakt, że laureatka nagrody zaangażowała się w pomoc mieszkańcom podczas pandemii reagując na potrzeby mieszkańców i podnosząc na duchu osoby potrzebujące psychicznego wsparcia i otuchy.

Wójt Andrzej Chruścicki oraz jego zastępca Anita Richert-Kaźmierska podziękowali Renacie Sałek za jej wszystkie dotychczasowe działania aktywujące lokalną społeczność.

Druga z nagród Marszałka Województwa Pomorskiego trafiła do firmy „Ziaja”, która została doceniona w kategorii „Pracodawca Przyjazny Seniorom”. Dodajmy, że zatrudnienie w zakładzie specjalizującym się w produkcji leków i kosmetyków znajduje wielu mieszkańców naszej gminy. Znaczną część stanowią osoby w wieku emerytalnym, a pracodawca doskonale wywiązuje się ze swojej roli zapewniając załodze odpowiednie warunki pracy.

Wójt Andrzej Chruścicki pogratulował Bartoszowi Ziaja, który w imieniu spółki odebrał nagrodę. Uroczyste spotkanie stanowiło też dogodną okazję do podziękowań za owocną współpracę samorządu z wyróżnioną firmą.

Na zakończenie nie zabrakło niespodzianki muzycznej. Na naszej scenie, specjalnie dla seniorów, wystąpiła Barbara Parzeczewska, zwyciężczyni telewizyjnego programu „The Voice Senior”, która rozgrzała publiczność. Zgromadzeni w sali koncertowej nie usiedzieli w miejscu i spontanicznie ruszyli do tańca, w rytm największych przebojów wyśpiewanych przez Panią Barbarę.

Gratulujemy Renacie Sałek oraz zakładowi „Ziaja” tak prestiżowego wyróżnienia. To nagroda dla wszystkich, którzy mają przyjemność z nimi współpracować.