W Międzynarodowy Dzień Pokoju - we wtorek, 21 września około godziny 17.30  - sprzed Urzędu Gminy Kolbudy wypuszczone zostaną białe gołębie. To inicjatywa Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej Kolbudy-Europa.

- Stowarzyszenie powstało w styczniu 2020 roku, żeby rozwijać kontakty i współpracę między mieszkańcami naszej gminy, a społecznościami innych krajów, szczególnie miast partnerskich – mówi Jerzy Kreft, prezes Stowarzyszenia. - Przez wiele lat organizowane to było z poziomu władz gminy. Uznaliśmy za celowe inicjować takie działania oddolnie i samodzielnie. Pandemia zastopowała naszą działalność, ale nas nie zniechęciła.

Prezes Jerzy Kreft, wraz z członkami Stowarzyszenia, zapraszają mieszkańców gminy na spotkanie do Sali Koncertowej Urzędu Gminy. We wtorek - 21 września - między 16.30 a 17.30 zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny wśród uczniów szkół gminnych dotyczący Międzynarodowego Dnia Pokoju.

Między 17.30 a 20.00 członkowie Stowarzyszenia opowiedzą o dotychczasowych kontaktach z partnerami z Uffenheim (Niemcy), Niemeczyna (Litwa) i Jaworowa (Ukraina) oraz przedstawią plany na najbliższe miesiące.

Wieczór umili występ jazzowego duetu muzycznego oraz degustacja potraw tradycyjnej kaszubskiej kuchni.

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy – wstęp wolny z ograniczeniami reżimu sanitarnego.