Czwartek 30 września br. jest ostatnim dniem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Czasu na udzielenie odpowiedzi na pytania przygotowane przez Główny Urząd Statystyczny zostało niewiele. Przypominamy, że udział w spisie jest naszym ustawowym obowiązkiem. Ci, którzy go nie wypełnią muszą się liczyć z konsekwencjami. Z myślą o osobach, które - z różnych przyczyn - nie wzięły jeszcze udziału w badaniu uruchamiamy po raz kolejny Mobilny Punkt Spisowy w holu Gminnej Biblioteki Publicznej w Kolbudach, który czynny będzie w czwartek 30 września od godziny 15:00 do 20:00.

Odwiedzając Mobilny Punkt Spisowy należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz przygotować numery PESEL  domowników, których chcemy spisać.

Przypominamy również, że wciąż istnieje możliwość skorzystania z innych form realizacji obowiązku, jakim jest udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Samospis internetowy

SPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET

Do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił 16 tys. rachmistrzów – pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej.

Infolinia, telefon, wizyta rachmistrza w domu

Spisu dokonać możemy samemu dzwoniąc na Infolinię 22 279 99 99.

Możemy spodziewać się też telefonu od rachmistrza, który dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Jeśli już zrealizowałeś obowiązek spisowy przez Internet albo poprzez infolinię spisową, nikt z GUS nie będzie dzwonić do Ciebie w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.

Rachmistrzowie mogą dokonywać spisów w terenie. Osoby, które nie dokonały samospisu internetowego lub nie dopełniły tego obowiązku telefonicznie mogą spodziewać się wizyty rachmistrza w domu.

Skorzystaj z komputera w Urzędzie Gminy Kolbudy i spisz się sam

Osoby, które nie mają dostępu do komputera, a chciałyby dokonać samospisu mogą  skorzystać ze specjalnego stanowiska przygotowanego w Urzędzie Gminy Kolbudy, które – podobnie jak Mobilny Punkt Spisowy – zlokalizowane jest w holu przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kolbudach. Przed przybyciem należy jednak umówić termin wizyty dzwoniąc na numer 690 348 668.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.