Już po raz drugi w tym roku w Sali Biesiadnej w Lublewie Gdańskim wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP. Zaszczyt wręczenia odznaczeń parom, które na ślubnym kobiercu stanęły pół wieku temu przypadł wójtowi Andrzejowi Chruścickiemu. Jak zwykle podczas tego typu spotkań nie brakowało wzruszeń, a członkowie rodzin towarzyszący Jubilatom pękali z dumy.

Prezydent RP przyznał medale 22 małżeństwom świętującym w tym roku 50 lecie zawarcia związku małżeńskiego. Podczas uroczystości Wójt Gminy Kolbudy uhonorował jednak również kilka par, które ślubowały sobie miłość 60, a nawet 65 lat temu.

Przedstawiciele władz gminy złożyli głównym bohaterom wieczoru serdeczne życzenia. Nie kryli, że tak imponujący staż pożycia małżeńskiego powinien stanowić przykład do naśladowania dla młodych małżonków oraz dla tych, którzy dopiero planują założenie rodziny.

Po oficjalnej części uroczystości uczestnicy wspólnie zjedli obiad, wznieśli toast szampanem, a następnie obchodzące swoje święto pary opanowały parkiet, tańcząc zarówno w rytm współczesnych przebojów, jak i do melodii z lat swojej młodości.

Pełni szacunku, podziwu i uznania dołączamy się do wszystkich życzeń z okazji tak pięknych rocznic.