To jeden z ostatnich, ale bez wątpienia najważniejszy element inwestycyjnej układanki, której efektem finalnym będzie „Aqua Centrum Kolbudy”. W połowie listopada rozpoczęto wypełnianie wodą basenowych niecek. Proces ten potrwa około tygodnia. Świadkami, ale i czynnymi uczestnikami, tego wydarzenia byli wójt Andrzej Chruścicki i członkowie komisji, której zadaniem było wypracowanie ze spółką „Reknica” zasad przyszłego funkcjonowania obiektu.

Jak informuje wykonawca docelowo obie basenowe niecki wypełnione zostaną około 600 tysiącami litrów wody. Swój symboliczny wkład w to wydarzenie miał wójt Andrzej Chruścicki inaugurując wpuszczanie wody do basenu, na dnie którego umieszczono herb Gminy Kolbudy. Swoją cegiełkę dołożył również członek komisji, radny Andrzej Klimek. W „Aqua Centrum Kolbudy” równocześnie wypełniane wodą są obie niecki.

Zarówno Wójt, jak i członkowie komisji mieli okazję zapoznać się z postępami prac, z których większość powinna zostać ukończona w ciągu tygodnia. Po tym okresie - jak poinformował Paweł Biełuś, szef firmy BOB realizującej przedsięwzięcie – rozpocznie się porządkowanie obiektu.

Jednocześnie prowadzone są odbiory poszczególnych elementów inwestycji. Dobiegają też końca procedury mające wyłonić dzierżawcę obiektu.

- Wypełnianie niecek basenowych wodą, to chyba najprzyjemniejsza część prac przy tego typu inwestycji – mówi wójt Andrzej Chruścicki.  – Wraz z członkami komisji mieliśmy okazję wziąć udział w wydarzeniu, które niewątpliwie zapisze się w historii „Aqua Centrum Kolbudy”.

W obiekcie wciąż spotykamy wielu pracowników reprezentujących różne branże. Większość wykonywanych aktualnie zadań stanowią już prace wykończeniowe.

- Jak widać już wkrótce obiekt będzie gotowy, aby oddać go do użytkowania – mówi Andrzej Chruścicki. - Przy okazji chcę też po raz kolejny zapewnić mieszkańców, że obiekt dostępny będzie dla każdego. Czas dla siebie znajdą zarówno uczniowie, mieszkańcy odwiedzający „Aqua Centrum Kolbudy” indywidualnie, jak i uczestnicy zajęć nauki pływania, aqua aerobiku czy innych, które będą się tam odbywały. Te ostatnie przecież również dedykowane będą naszym mieszkańcom, bez względu na to kto będzie operatorem.

Przypomnijmy, że w głównej hali obiektu znajduje się sześciotorowa duża niecka o wymiarach 25x12,50 m, głębokości od 1,2 do 1,8 m, a także basen rekreacyjny o zróżnicowanych głębokościach od 80 cm do 110 cm.

Obok basenu rekreacyjnego umiejscowiono wannę spa, z którą sąsiaduje strefa dla najmłodszych użytkowników obiektu.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyć się będą zapewne sauna sucha i parowa oraz sąsiadująca z nimi grota solna.

Na poziomie zero w budynku „Aqua Centrum Kolbudy” zlokalizowano urządzenia i instalacje technologiczne basenu.