Terapia, edukacja, rozwój, profilaktyka - to główne obszary działalności Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko”. Wykwalifikowana kadra placówki od wielu lat realizuje projekty i zajęcia wspierające i motywujące młodzież. Inspiruje do podejmowania wyzwań i pokonywania przeciwności, jakie młodzi ludzie, ale także ich rodzice oraz opiekunowie, napotykają na swojej życiowej drodze.  

Pomoc w odrabianiu lekcji, czas spędzany twórczo w towarzystwie rówieśników, gry oraz zabawy czy czasami szczera rozmowa z doświadczoną kadrą mogą w istotny sposób pomóc w rozwiązywaniu problemów. Stanowią też często inspirację do wdrażania pozytywnych zmian w codziennym życiu czy podejmowania nowych wyzwań przez młodych ludzi.

Z takiej formy pomocy realizowanej przez „Mrowisko” skorzystała już niezliczona liczba dzieci i młodzieży, które w trudnym okresie dorastania potrzebowały drogowskazów oraz porad w przezwyciężaniu napotykanych trudności. To również cenne wskazówki udzielane rodzicom, którzy dzięki warsztatom potrafią lepiej zrozumieć potrzeby i problemy młodego pokolenia.  

Miło nam poinformować, że z ogromnego doświadczenia, pomocy i wsparcia specjalistów z „Mrowiska” regularnie korzystać będą mogli teraz również mieszkańcy naszej gminy. Wójt Andrzej Chruścicki podpisał z przedstawicielami placówki umowę na prowadzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

Działania placówek realizowane będą w gminnych obiektach w Kolbudach przy ul. Polnej 55 oraz w Kowalach przy ul. Glazurowej 1.

To kolejna inicjatywa w naszej Gminie skierowana do młodych mieszkańców i mieszkanek. Obie placówki oferują wsparcie socjoterapeutyczne, pedagogiczne oraz wsparcie w nauce. Są to też miejsca gdzie dzieci i młodzież mogą spędzić czas wolny realizując własne inicjatywy dla społeczności lokalnej przy wsparciu wykwalifikowanej kadry.

Oferta adresowana jest w szczególności do dzieci, młodzieży i ich rodzin wymagających wsparcia psychologicznego i socjoterapeutycznego. Rekrutacja do placówek prowadzona w godzinach 11:00-19:00 pod numerem telefonu 797 318 772.

Przedstawiciele samorządu oraz Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko” liczą na owocną współpracę nie tylko z rodzicami dzieci, ale również z placówkami oświatowymi, które doskonale znają potrzeby oraz problemy dzieci i młodzieży. Praca realizowana w szkołach wspierana pozalekcyjnymi zajęciami, pomocą w nauce czy psychologicznym wsparciem z pewnością przyniesie pozytywny efekt.