Minął miesiąc odkąd Aqua Centrum Kolbudy odwiedzili pierwsi mieszkańcy. Przez ten czas pływalnię i jej atrakcje przetestowało wielu amatorów wodnego relaksu.

Z basenu, w ramach lekcji wychowania fizycznego, regularnie korzystają uczniowie klas IV i V ze szkół Gminy Kolbudy. Wkrótce o zaletach ACK będą mogli się przekonać także ich starsi koledzy i koleżanki. 

Od 29 kwietnia br. do 10 czerwca br. młodzież klas VI, VII i VIII gminnych szkół nieodpłatnie, w ramach zajęć szkolnych odwiedzać będzie naszą pływalnię. Każda z klas skorzysta w tym okresie dwukrotnie z oferty obiektu. 

- Chcemy, aby o walorach tak długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji przekonała się jak największa liczba uczniów naszych szkół – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Wielu z nich nie miało dotąd okazji, aby odwiedzić pływalnię. Właśnie dlatego przez najbliższe tygodnie również starsi uczniowie będą mieli możliwość skorzystania z oferty w ramach zajęć szkolnych. 

Został już opracowany grafik dla poszczególnych klas i szkół. Informacje o szczegółach przekazują na bieżąco uczniom ich nauczyciele.

Przedstawiciele władz samorządowych nie kryją, że jednym z celów jaki przyświeca tej inicjatywie jest zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. 

- Niestety wielu współczesnych nastolatków nie wykazuje żadnej aktywności fizycznej, spędzając większość wolnego czasu przed komputerami czy z telefonem – mówi Anita Richert – Kaźmierska. – Organizując klasowe wyjścia na basen, chcielibyśmy zachęcić także uczniów starszych klas do korzystania z pływalni. Większość uczniów, którzy mają możliwość regularnego korzystania z pływalni z niecierpliwością oczekuje kolejnych zajęć. Mamy nadzieję, że w przypadku młodzieży klas VI-VIII będzie podobnie.

Gmina Kolbudy, jako jeden z niewielu samorządów zapewnia zajęcia na basenie w ramach lekcji wychowania fizycznego nie tylko uczniom klasy IV, ale również piątoklasistom. 

- Chcemy rozbudzić zainteresowanie zajęciami na basenie także wśród starszej młodzieży. W przyszłości być może stworzyć sekcję pływacką dla chętnych - dodaje Anita Richert – Kaźmierska.

Aby zwiększyć dostępność Aqua Centrum Kolbudy dla mieszkańców, wszyscy posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Kolbudy mają prawo do korzystania ze zniżek. 

- Zależy nam, aby z nowej atrakcji korzystała możliwie największa grupa dzieci i młodzieży, dlatego właśnie nasi młodzi mieszkańcy wybierając się do ACK mają możliwość korzystania z biletów ulgowych – mówi wójt Andrzej Chruścicki. 

Szczegółowe informacje dotyczące oferty, a także cennika Aqua Centrum Kolbudy dostępne są na stronie internetowej pływalni.