Druhowie OSP z Pręgowa zbierali pieniądze na zakup nowego wozu bojowego, a na boisku rywalizowały drużyny Strażaków i Oldboys Kolbudy.

Wydarzenie zgromadziło wielu widzów, którzy chętnie wrzucali gotówkę do kartonowych skarbonek i licytowali liczne atrakcje, jak podziwianie okolicy z kosza strażackiego wysięgnika, voucher do zakładu fryzjerskiego czy piękny tort będący odwzorowaniem wozu gaśniczego. Nie zabrakło też innych, przygotowanych przez mieszkańców i gospodynie wiejskie smakołyków.

Na boisku w meczu o Puchar Starosty Powiatu Gdańskiego - po zaciętym, ale toczonym fair pojedynku - padł remis 5:5. Zwycięzcę wyłoniono więc po serii rzutów karnych. Te lepiej wykonywali zawodnicy Oldboys Kolbudy.

Nagrodę Wójta Gminy Kolbudy otrzymał z kolei najlepszy zawodnik meczu. Statuetka trafiła w ręce piłkarza ekipy Strażaków, Michała Groszka.

Wśród licznej grupy kibiców dostrzegliśmy naszą najlepszą koszykarkę Monikę Naczk, która w ostatnim czasie występowała w lidze francuskiej.

Gdy rodzice kibicowali dzieci podziwiały wozy strażackie, pochłaniały watę cukrową oraz popcorn i korzystały z możliwości przejażdżki ciągnikiem siodłowym jednego ze sponsorów wydarzenia. Na zakończenie wszystkich uczestników poczęstowano wylicytowanym przez dwójkę mieszkańców tortem, który został kupiony za 650 złotych.

Słodki pojazd zniknął błyskawicznie. Mamy nadzieję, że równie szybko uda się uzbierać środki na nowy, prawdziwy pojazd dla strażaków, który zastąpi zniszczone w wypadku drogowym pod koniec czerwca auto.

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ciekawego wydarzenia i dołączamy się do strażackich podziękowań dla wszystkich, którzy dołożyli się do prowadzonej zbiórki. Brawa dla zwycięzców meczu piłkarskiego