Wraz z końcem roku kończy się również realizacja największych gminnych inwestycji. W minionych tygodniach zostało odebrane rondo przy stacji benzynowej w Bąkowie oraz zakończyły się główne prace przy budowie kolejnego etapu drogi Otomin-Kowale, czyli tzw. drogi do terenów przemysłowych.

Przypomnijmy, że na obie te inwestycje Gmina Kolbudy otrzymała pokaźne dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych. Na budowę drogi gminnej Otomin-Kowale, czyli drogi do terenów przemysłowych pozyskano środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek. Natomiast budowę ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 221 wsparł niebagatelną kwotą 600 tys. zł Zarząd Województwa Pomorskiego.

- Cieszę się, że inwestycje te udało się zrealizować w bieżącym roku - mówi Leszek Grombala, wójt Gminy Kolbudy. - Bo przy ich realizacji, co szczególnie dotyczy drogi Otomin-Kowale, nie zabrakło problemów technicznych. Jednak ostatecznie inwestycje zostały zakończone i możemy pomału myśleć o tym, co mamy do zrobienia w roku 2014.

A w projekcie budżetu na rok 2014 przygotowanym przez Wójta Gminy Kolbudy nie brakuje inwestycji zarówno drogowych, jak też i wodociągowo-kanalizacyjnych.

W przyszłym roku ma również zostać ukończona budowa ciągu pieszo-rowerowego Kolbudy-Kowale. - Kiedy kilka lat temu zaczynaliśmy realizację tego zadania niewielu naszych mieszkańców wierzyło, że można połączyć chodnikiem i ścieżką rowerową Kolbudy z Kowalami - powiedział wójt Grombala. - A dzisiaj, po zakończeniu prac w Kowalach, które dzięki sprzyjającej aurze są jeszcze kontynuowane, do zamknięcia całego projektu wystarczy nam wybudować odcinek z Bąkowa do nowopowstałego ronda.

Leszek Grombala odniósł się również do trwających prac nad budżetem gminy na rok 2014.

- Projekt, który przedstawiłem radnym jest jak zwykle bardzo ambitny. Jednak nasi mieszkańcy przyzwyczaili się już do tego, że rok rocznie na terenie naszej gminy realizowanych jest wiele inwestycji. I nie inaczej ma być też w roku przyszłym.

Ze szczegółami założeń projektu budżetu na rok 2014 można zapoznać się na stronie internetowej www.kolbudy.pl