W Kowalach odbył się kolejny Bal Seniora. Na parkiecie hali sportowej tamtejszej szkoły metropolitalnej bawiło się blisko trzysta osób. W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy z wszystkich gminnych sołectw, którym zapewniono bezpłatny transport.


Bal rozpoczął się od miłej uroczystości wręczenia nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego, w kategorii Przyjaciel Seniora. Wyróżnienie to przypadło Elżbiecie Pawłowskiej, która aktywnie udziela się w gminnych Klubach i Kołach Seniora, aktywizując starszych mieszkańców i zarażając ich swoim optymizmem. W imieniu Marszałka nagrodę wręczyła zastępczyni wójta Anita Richert- Kaźmierska, reprezentująca Pomorską Radę ds. Polityki Senioralnej.

Potem przyszedł czas na posiłek i zabawę. Organizator - Gmina Kolbudy - zadbał o ofertę gastronomiczną i oprawę muzyczną spotkania. Przygotowano szereg konkursów i niespodzianek. Gościom pozostało jedynie… dobrze się bawić, co czynili niezwykle sumiennie.

Mieszkańcy biorący udział w wydarzeniu, mimo iż ukończyli 60 rok życia, dowiedli po raz kolejny, że pesel nie ma znaczenia gdy duch wciąż młody, a pokłady energii i wola zabawy ogromne. Wśród uczestników dostrzegliśmy stałych bywalców Balu.

- Bierzemy udział w każdej edycji, bo to świetna inicjatywa - usłyszeliśmy. - Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych edycji. W naszym wieku nie mamy już zbyt wielu okazji, aby bawić się w tak licznym gronie rówieśników. Czasami trafi się jakieś wesele w rodzinie, ale tam prym wiodą młodzi. Tu możemy pobawić się przy muzyce z naszej młodości i spotkać znajomych. Z niektórymi znamy się od czasów młodości, bo w naszej pięknej gminie mieszkamy od wielu lat.

Rolę gospodarza Balu pełnił wójt Andrzej Chruścicki, którego także często można było zobaczyć na parkiecie. Wśród uczestników wydarzenia dobrze czuli się również przedstawiciele Rady Gminy Kolbudy.

- Bale Seniora wpisały się już na stałe do kalendarza lokalnych imprez - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych starszych mieszkańców, którzy chcą się bawić i doskonale czują się w swoim towarzystwie.

Podczas Balu zaśpiewał Andrzej Nosowski, mieszkaniec Lublewa Gdańskiego, finalista telewizyjnego show The Voice of Poland oraz mieszkanka Kijowa, która od pewnego czasu żyje w naszej gminie.