Prawie sześćset tysięcy złotych otrzyma Gmina Kolbudy w ramach Programu Sportowa Polska, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Środki przeznaczone są na trwającą aktualnie budowę sali gimnastycznej przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Bielkówku. Fundusze na rozwój infrastruktury sportowej trafią w sumie do 80 samorządów, w tym czterech z Pomorza. Na realizowaną w Bielkówku inwestycję nasza gmina pozyskała 584 100 zł. 

- Bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – To bardzo ważne zwłaszcza teraz, gdy wzrost kosztów energii i ogólny wzrost cen zmusza samorządy do szukania oszczędności. Inwestycja w Bielkówku powoli zbliża się do końca, niemniej dodatkowe środki na pewno się przydadzą. Liczy się każda pozyskana kwota. Ministerstwo doceniło nasz projekt. Jesteśmy jednym z zaledwie czterech pomorskich samorządów, które otrzymało wsparcie. 

Zakończenie inwestycji w Bielkówku planowane jest na przełomie listopada i grudnia br. Aktualnie wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe w obiekcie sportowym i jego zapleczu, a także w dodatkowych pomieszczeniach dydaktycznych, które zyska szkoła dzięki przebudowie. Trwa też montaż elewacji zewnętrznej na nowej sali. 

Pierwotnie prace związane z przebudową placówki i budową nowego obiektu sportowego miały się zakończyć we wrześniu, jednak z przyczyn zewnętrznych (m.in. wojna na Ukrainie, która wpłynęła na zaburzenie łańcucha dostaw) inwestycja zostanie oddana z opóźnieniem. 

Program Sportowa Polska jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ma na celu dofinansowanie zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi na terenie całej Polski. Program funkcjonuje od 2018 roku. W latach 2018-2021 przyznano finansowe wsparcie na realizację 926 inwestycji na łączną kwotę ponad 1,2 mld zł. 

Na ogłoszonej właśnie liście znalazło się 80 podmiotów, które otrzymają dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 113 mln zł.