Gminna komisja ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii zaprasza do udziału w sesji edukacyjnej o syndromie Dorosłych Dzieci Alkoholików/Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych. Zajęcia poprowadzi psychoterapeutka Sara Katulska. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia w Sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy w godzinach 9:00 – 18:00. Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o syndromie DDA/DDD, szczególnie zaś do osób rozważających udział w grupie edukacyjno-rozwojowej dla DDA/DDD. Zgłoszenia elektroniczne Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Ponieważ nikt z nas nie jest idealnym rodzicem i nikt idealnych rodziców nie miał, nie istnieje dzieciństwo bez bólu czy zranień. Małe skaleczenia goją się samoistnie. Co jednak z tym z nas, którzy doświadczyli urazów ponad miarę? Jak wpływają na nas trudne doświadczenia z przeszłości i co ważniejsze, jak uleczyć te bolące w nas miejsca?

Cele:

  • Poszerzenie wiedzy na temat syndromu DDA/DDD
  • Autodiagnoza własnej rodziny pochodzenia
  • Uzyskanie informacji o możliwościach leczenia i wsparcia

Tematyka zajęć:

  • Czym jest DDA/DDD?
  • Jak funkcjonuje zdrowa i niezdrowa rodzina?
  • Jakie role przybiera dziecko w rodzinie dysfunkcyjnej i jak to skutkuje w wieku dorosłym?

Dla kogo:

Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o syndromie DDA/DDD, szczególnie zaś do osób rozważających udział w grupie edukacyjno-rozwojowej dla DDA/DDD.

Metody pracy:

Podczas spotkania wykorzystane są aktywne metody pracy takie jak: mini-wykład, burza mózgów, autodiagnoza, wymiana doświadczeń i inne ćwiczenia indywidualne i grupowe.

Prowadząca:

Sara Katulska – Jest psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych i pedagogiem. Zajmuje się edukacją, profilaktyką, psychoterapią osób dorosłych oraz prowadzeniem grup i warsztatów rozwoju osobistego. Jest absolwentką Szkoły Psychoterapii, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" w Warszawie.