Z krótką wizytą zawitali do Kolbud samorządowcy z miasta Uffenheim, z burmistrzem Wolfgangiem Lampe. Nasi Partnerzy z Bawarii zajrzeli do naszej gminy w drodze powrotnej od naszych wspólnych przyjaciół z Jaworowa w Ukrainie. Delegacja z Niemiec nie pojechała za wschodnią granicę z pustymi rękami. Przekazane dary z pewnością przydadzą się w kraju, który w wyniku rosyjskiej agresji znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji, ale dzielnie stawia czoła agresorom.

Podczas spotkania z władzami Gminy Kolbudy, która od pierwszych dni wojny również niesie pomoc partnerom ze wschodu, goście z Uffenheim podzielili się wrażeniami z pobytu w Ukrainie. Przyznali, że wizyta w ogarniętym wojną kraju mocno ich poruszyła.  Po raz kolejny podkreślono, jak ważna w obecnej sytuacji jest międzynarodowa współpraca.

Była też okazja do rozmowy o planach dotyczących rozwoju, nawiązanych przed kilkunastu laty, relacji między Gminą Kolbudy i Uffenheim oraz o planach na przyszłość. Wiadomo już, że młodzież z Niemiec ponownie odwiedzi nas w maju. Władze gminy zaprosiły też samorządowców z Bawarii na Dni Gminy Kolbudy, które zaplanowane są na czerwiec przyszłego roku.

Po spotkaniu z wójtem Andrzejem Chruścickim i pracownikami urzędu samorządowcy odwiedzili Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach, gdzie mieli okazję porozmawiać z uczniami z gminnych szkół, którzy we wrześniu przez kilka dni gościli w Uffenheim w ramach tzw. wymiany. Goście i młodzież obejrzeli również krótki film rejestrujący najciekawsze i najzabawniejsze momenty szkolnego wyjazdu do Bawarii.

Wizyta samorządowców z Uffenheim stanowiła również okazję do podziękowania tym, którzy dokładają starań na rzecz rozwoju nawiązanych ponad 15 lat temu relacji.