Rozpoczął się remont ulic Leśnej i Raduńskiej w Kolbudach. Inwestycja realizowana jest od strony spółki Reknica, gdzie aktualnie prowadzone są prace ziemne. Do wiosny droga, na odcinku o długości około 430 metrów, pokryta zostanie nawierzchnią asfaltową. Ulica dostosowana będzie do ruchu pojazdów ciężarowych. Wykonane zostanie również odwodnienie oraz oświetlenie.

Na realizację zadania Gmina Kolbudy otrzymała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w kwocie 883 660 złotych. Finansowe wsparcie w wysokości 100 000 złotych, jako uzupełnienie wkładu własnego samorządu, zadeklarowało też Nadleśnictwo Kolbudy. Pozostała część środków pochodzić będzie z budżetu gminy. Szacowany koszt przedsięwzięcia wynosi około dwa miliony złotych.

- Cieszymy się, że w końcu doczekaliśmy się remontu naszej drogi – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców ulicy Raduńskiej. – Stan nawierzchni od lat pozostawiał wiele do życzenia. Samochody ciężarowe dojeżdżające do piekarni czy spółki wodnej mocno zniszczyły ten odcinek. Jest tu naprawdę duże natężenie ruchu. Wszyscy mieszkańcy mieli już dość popękanych, nierównych, starych płyt. Mamy świadomość, że podczas prac modernizacyjnych czeka nas trochę utrudnień, ale nowa, równa droga w pełni nam to wynagrodzi.

Szerokość nowej drogi wyniesie pięć metrów (z wyłączeniem odcinków, gdzie z uwagi na uwarunkowania terenowe konieczne będą zwężenia jezdni). Po lewej stronie, patrząc od ulicy Polnej w kierunku Reknicy, ułożony zostanie nowy chodnik z kostki betonowej. Tym samym rodzajem materiału pokryta zostanie również, przylegająca do ulicy Leśnej, ulica Raduńska.