To się nazywa obywatelska postawa! W wyborczą niedzielę 15 października mieszkańcy Gminy Kolbudy spisali się na medal. W głosowaniu udział wzięło 81,46 proc. uprawnionych. Tym samym wspólnie osiągnęliśmy najlepszy wynik w powiecie gdańskim. Średnia dla powiatu wyniosła 77,61 proc.

Mieszkańcy naszej gminy najwięcej głosów oddali na Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, które zdobyło 46,08 proc. głosów.

Poparcie na poziomie 19,41 proc. osiągnął Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swój głos na kandydatów Komitetu Koalicyjnego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe oddało 16,81 proc. uprawnionych.
Na czwartej pozycji z dorobkiem 7,93 proc. uplasował się Komitet Wyborczy Nowa Lewica.

Swój głos na Komitet Wyborczy Konfederacja Wolności i Niepodległość oddało 6,96 proc. uprawnionych do głosowania.
Kolejne pozycje zajęły Komitet Wyborczy Polska jest jedna z poparciem 1,42 proc. oraz Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy, na którego kandydatów oddano w Gminie Kolbudy 1,40 proc. głosów.

Największe poparcie spośród trójki kandydatów do Senatu z okręgu 66 otrzymał w naszej gminie Ryszard Świlski. Krzyżyk przy jego nazwisku postawiło 70,34 proc. głosujących i to właśnie on zasiądzie w senackich ławach w parlamencie nowej kadencji.

WYNIKI GLOSOWANIA DO SEJMU W GMINIE KOLBUDY

WYNIKI GLOSOWANIA DO SENATU W GMINIE KOLBUDY

WYNIKI GLOSOWANIA DO SEJMU W POWIECIE GDAŃSKIM 

WYNIKI GŁOSOWANIA DO SENATU W POWIECIE GDAŃSKIM

OGÓLNE WYNIKI GŁOSOWANIA DO SEJMU

OGÓLNE WYNIKI GŁOSOWANIA DO SENATU