Bohaterowie wiersza wyrwali rzepkę. Do doktora przyszła natomiast baba z poważnym problemem. Po sali snuli się okularnicy, gdy śpiewem czarowała Dominika Formela. W sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy w piątek 3 listopada obchodzono poczwórny jubileusz. Swoje piąte urodziny uczcili członkowie Klubu Senior+ w Kolbudach „Sami Swoi”. Czwartą rocznicę istnienia świętował Klub Senior+ „A Teraz My” z Kowal. Odpowiednio trzecie i drugie urodziny obchodziły natomiast Koła Seniora z Lisewca i Bąkowa.

Starsi mieszkańcy świętowali na wesoło i na słodko. Jubilaci przygotowali przedstawienia i skecze, które wprawiły uczestników spotkania w doskonały nastrój. Ciekawe stroje i choreografia oraz brawurowa gra aktorska zasługiwały na gromkie brawa, których nie zabrakło.

Na stołach królowały słodkie wypieki. Przeprowadzono też konkurs na najsmaczniejsze ciasta przygotowane przez poszczególne Kluby i Koła.

Kulinarnej potyczki nie udało się jednak rozstrzygnąć, gdyż wszystkie konkursowe słodkości były naprawdę pyszne. Seniorzy i zaproszeni goście wzięli też udział w konkursie wiedzy o gminie.

Jak przy każdym jubileuszu bywa nie zabrakło życzeń, gratulacji i podziękowań. Wręczono też prezenty, które trafiły m.in. w ręce wójta Andrzeja Chruścickiego i koordynatorki Klubów i Kół Seniora Jolanty Lipińskiej.

Ostatnim, słodkim akcentem spotkania był okazały tort, który w snopach iskier wjechał na środek sali.

Dołączamy się do wszystkich podziękowań. Seniorom życzymy wielu przygód, zajęć i przyjaźni, dzięki którym przez długie jeszcze lata zachowają swoją młodzieńczą energię i entuzjazm.

- Dzięki licznym przyjaciołom, regularnym spotkaniom i atrakcjom, które spotykamy w Klubach czujemy się ciągle młodzi i nie mamy czasu na nudę - mówią nasi seniorzy. - Mamy wiele wspólnych zainteresowań i podobne poczucie humoru. Ogólnie mówiąc, lubimy zabawę i aktywność.

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” – to słowa Benjamina Franklina, które znalazły się na pamiątkowych dyplomach wręczonych jubilatom podczas uroczystości.

- Niech te mądre słowa towarzyszą Wam Drodzy Seniorzy w codziennym życiu i podczas licznych spotkań w gronie przyjaciół z Klubów i Kół. Życzę Wam, aby nowe pomysły, wyzwania i cele jakie sobie stawiacie nie pozostawiały czasu na nudę i refleksję nad upływającym czasem… – napisał wójt Andrzej Chruścicki.