Wójt Andrzej Chruścicki, prezes OSP „Florian” w Kolbudach Marian Lejkowski i naczelnik jednostki Jacek Lejkowski podpisali umowę na udzielenie dotacji celowej na zakup nowego pojazdu dla strażaków z Kolbud.

Nasz samorząd przekaże druhom na ten cel kwotę 380 tysięcy złotych. To część środków niezbędnych do zakupu średniego, terenowego auta ratowniczo-gaśniczego idealnie nadającego się m.in. do działań w terenach leśnych. Łączny koszt zakupu pojazdu na podwoziu marki Iveco, przystosowanego do potrzeb naszych ratowników, wynosi blisko 1,07 miliona złotych.

Jak informuje prezes Marian Lejkowski nowy nabytek powinien trafić do kolbudzkiej remizy 8 grudnia. Zakup jest możliwy dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez rząd, a także samorząd gminny oraz powiatowy.

To drugi samochód strażacki, który w ostatnich tygodniach wzmacnia potencjał naszych gminnych jednostek, a tym samym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. 

Przypomnijmy, że w połowie września br. nowe auto ratowniczo-gaśnicze marki Renault trafiło do ochotników z Pręgowa. Również w tamtym przypadku Gmina Kolbudy partycypowała w kosztach zakupu.