W Czapielsku odsłonięto pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu 700-lecia, który świętuje właśnie ta urokliwa miejscowość.

Obchody zainaugurowano uroczystą mszą świętą w miejscowym, posadowionym malowniczo na wzgórzu, zabytkowym kościele z XVIII wieku.

Zgromadzeni licznie mieszkańcy - oraz przedstawiciele lokalnego samorządu - obejrzeli przygotowany specjalnie na tę okoliczność film prezentujący historię wsi.

Znaczną cześć prezentacji poświęcono wspomnianemu kościołowi o konstrukcji szkieletowej, posadowionemu na podmurówce z kamieni polnych.

Poruszono też wątek funkcjonującej w Czapielsku do 1992 roku niewielkiej szkoły.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu Bogdana Olszonowicza, który specjalnie na rocznicowe obchody napisał utwór opisujący piękno Czapielska.

W uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy, przy centralnym placu wsi, uczestniczył wójt Andrzej Chruścicki, który na ręce sołtys Wiolety Szwarc-Okrój przekazał drzewko. Ze strony obdarowanych padła deklaracja, że sprezentowany jubilatowi buk posadzony zostanie w pobliżu planowanej świetlicy wiejskiej.

Na zakończenie goście otrzymali drobne upominki i mogli się wpisać do pamiątkowej, okolicznościowej księgi.
Po oficjalnej części obchodów mieszkańcy przenieśli się na teren rekreacyjny, gdzie czekał urodzinowy tort, gorące napoje i przekąski.

Wszystkim mieszkańcom Czapielska składamy najserdeczniejsze życzenia. A jubilatowi wielu kolejnych, wspaniałych rocznic i kolejnych pokoleń zakochanych w tej miejscowości.