Ogromna, nowoczesna hala widowiskowo - sportowa z miejscami dla blisko 1600 widzów. Pomieszczenia z ponad trzydziestoma miejscami noclegowymi. Do tego miejsca postojowe w garażu podziemnym oraz na terenie przyległym do budynku (łącznie około 230 stanowisk parkingowych). 

W trzykondygnacyjnym budynku o łącznej powierzchni użytkowej liczącej blisko 11,5 tys. m kw. restauracja, kawiarnia, kręgielnia, siłownia i zaplecze konferencyjne. Tak przedstawia się koncepcja Centrum Rekreacji i Sportu roboczo nazwanego Arena Kolbudy.

Opracowanie architektoniczne zrealizowane zostało na zlecenie Gminy Kolbudy. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstać ma na działce przy ul. Adama Ważnego, która z takim właśnie przeznaczeniem zakupiona została od prywatnego właściciela.  

Koncepcja i wizualizacje prezentują się imponująco, co widać na załączonym filmie. Budynek idealnie wpisuje się w okolicę. Halę położoną w bezpośrednim sąsiedztwie plaży otacza skwerek. Nie brakuje zieleni i infrastruktury służącej wypoczynkowi.

Sam obiekt z zapleczem noclegowym umożliwia natomiast organizację profesjonalnych zawodów sportowych czy wydarzeń kulturalnych, które z miejsc siedzących obejrzeć może ponad półtora tysiąca widzów. 

- Nie jest to projekt, który można zrealizować w ciągu jednego roku - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Sam samorząd też nie jest w stanie finansowo udźwignąć takiego przedsięwzięcia. Potrzebne jest zewnętrzne dofinansowanie lub współpraca z partnerami, którzy nie tylko pomogą nam w budowie, ale też gwarantować będą ciągłość użytkowania i atrakcyjnej oferty dla mieszkańców. Mam na to pewną koncepcję. Lokale użytkowe, które znajdą się w obiekcie, jak kawiarnia czy restauracja wypełnią pewną lukę w ofercie dla naszych mieszkańców. Temat ten jest często podnoszony przez lokalną społeczność. Zainteresowaniem cieszyć się zapewne będzie również przestrzeń szkoleniowo-konferencyjna, która stanowić będzie regularny dopływ środków.

Budynek ze swoją przestrzenią magazynową mógłby też być wykorzystywany przez Gminną Przystań Żeglarską, która znajduje się w sąsiedztwie, a nawet zastąpić stare budynki. Dodatkową atrakcję stanowiłby również amfiteatr nad jeziorem ze sceną przylegającą do ściany budynku.

Budowa centrum sportowego podnoszona była w Gminie Kolbudy od wielu lat. Koncepcja przygotowana dla Gminy Kolbudy stanowi niewątpliwie solidną podstawę do prac dla władz samorządowych na kolejną kadencję.