Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje kolejną edycję projektu ”Trenuj z Wojskiem 5”. Jest to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd. Dla mieszkańców Gminy Kolbudy najbliższą lokalizacją, w której przeprowadzone zostanie szkolenie będzie Gdynia. Zajęcia zaplanowano tam na 18 maja.

„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Przez 10 tygodni w różnych miejscach w kraju szkolenia będą prowadzić żołnierze różnych rodzajów sił zbrojnych. Już teraz można się zapisać na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Wojsko zaprasza chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewnia: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim.

W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

Ministerstwo zaprasza do kontaktu i zgłoszeń. Mundurowi gwarantują, że warto i na pewno nie będzie nudno.

Lista kontaktowa do koordynatorów oraz regulamin znajdują się w załączniku.

Szkolenia wojskowe dla każdego w projekcie „Trenuj z wojskiem 5” - Ministerstwo Obrony Narodowej - Portal Gov.pl (www.gov.pl)