Ta wiadomość z pewnością ucieszy posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Kolbudy oraz Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny. Wraz z rozpoczęciem wakacji w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach wprowadzamy nowy, bardziej przyjazny mieszkańcom, cennik za wypożyczanie sprzętu pływającego i turystycznego. Posiadacze jednej z wspomnianych Kart za wypożyczenie łódki, deski, kajaka czy roweru wodnego zapłacą o połowę mniej niż dotychczas! Opłata za godzinę korzystania z wymienionych powyżej sprzętów wyniesie 10 złotych, co stanowi niewątpliwie mocno konkurencyjną i atrakcyjną cenę, jakiej raczej nie spotkamy w najbliższej okolicy. 


- Gmina Kolbudy zawsze słynęła z żeglarstwa i atrakcyjnej oferty przystani – mówi wójt Marek Goliński. – W zeszłym roku podjęto decyzję o znaczącym wzroście cen za wypożyczenie sprzętu. Postanowiłem zmienić tę decyzję. Nadal chcemy zachęcać naszych mieszkańców do aktywności na wodach naszego pięknego jeziora. Początek wakacji to odpowiedni moment do wprowadzenia zmian. Większość dotychczas obowiązujących cen „zbijamy” o połowę. Zachęcamy również mieszkańców do wyrabiania Kart. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie www.kolbudy.pl Dla tych, którzy nie posiadają karty nie przewidujemy obniżek.


Najwięcej, bo 15 złotych (co i tak jest ceną atrakcyjną) posiadacze Kart zapłacą za godzinę korzystania z jachtu klasy „Omega”.

CENNIK GMINNEJ PRZYSTANI ŻEGLARSKIEJ

NAZWA KWOTA Z KARTĄ KWOTA BEZ KARTY
Jacht klasy „Omega” 15 zł 40 zł
Kajak 10 zł 30 zł
Deska windsurfingowa/deska SUP 10 zł 30 zł
Rower wodny 10 zł 30 zł
Łódź wiosłowa „Ancora” 10 zł 30 zł
Leżak plażowy 5 zł 10 zł

 

Gmina Kolbudy odstępuje też od pobierania obowiązujących dotychczas opłat za przeprowadzenie akcji ratowniczo – holowniczej na akwenie wodnym.

Jak wyrobić Kartę Mieszkańca Gminy Kolbudy 
Jak wyrobić Kolbudzką Kartę Dużej Rodziny