Uprzejmie informujemy, że utworzona we wrześniu ubiegłego roku linia autobusowa 855 – stanowiąca bezpośrednie połączenie Bielkówka z Gdańskiem – od 1 lipca br. funkcjonowała będzie jedynie w dni powszednie. Z przeprowadzonej wspólnie z PKS Gdańsk analizy pilotażowego funkcjonowania linii wynika, że połączenie to znakomicie spełnia swoja rolę jedynie w dniach poniedziałek-piątek.

Połączenie w charakterze przesiadkowym na węźle na gdańskich Łostowicach idealnie wpisuje się w system biletu miesięcznego tzw. łączonego regionalnego z naszej oferty, jaki emitowany jest przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej wespół z biletem na linie miejskie, autobusowe i tramwajowe organizowane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku w Gdańsku. Na pętli (węźle integracyjnym) „Łostowice Świętokrzyska” w Gdańsku istnieje możliwość przesiadek z i na linie miejskie autobusowe oraz tramwajowe tak w kierunku Oruni, Śródmieścia, jak i Wrzeszcza.

Z przedstawionego przez przewoźnika raportu z liczby sprzedawanych każdego dnia biletów wynika natomiast, że liczba pasażerów korzystających z linii 855 w soboty, niedziele i święta jest drastycznie niska. Liczba podróżnych, co zaznaczono w piśmie przesłanym przez PKS Gdańsk do Urzędu Gminy Kolbudy, kwalifikuje weekendowe kursy do likwidacji. Jak wynika z raportu w soboty, niedziele i święta zdarza się, że z kursów linii 855 nie korzysta żaden pasażer.

W dni powszednie (od poniedziałku do piątku) rozkład jazdy autobusów linii 855 na trasie „Bielkówko” – „Gdańsk, Łostowice Świętokrzyska” nie zmienia się. Bez zmian pierwszy poranny kurs w kierunku Gdańska i ostatni popołudniowy kurs powrotny będzie realizowany w wydłużonej relacji do i z Lisewca przez Pręgowo.

Rozkład jazdy linii 855 ważny od 1 lipca 2024 r.