Rozszerza się oferta adresowana do mieszkańców naszej gminy, w ramach Programu Kolbudzka Karta Dużej Rodziny.

Rodziny wielodzietne z Kolbud i okolicznych miejscowości mogą od dziś korzystać z ulg i zniżek na zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Do naszej oferty włączone zostały również rabaty na uczestnictwo w zajęciach z jazdy konnej. Pociechy z rodzin, które zdecydowały się już na wyrobienie Karty mogą też uczestniczyć w półkoloniach jeździeckich, ponosząc niższe opłaty. Rozszerzenie programowej propozycji, kierowanej do mieszkańców, jest możliwe dzięki podpisaniu deklaracji przystąpienia do „Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny” przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą w Gminie Kolbudy. Stosowne dokumenty parafowali dziś Anna Narazińska, reprezentująca Centrum Twórczego Rozwoju „Magiczny Kuferek” oraz Niepubliczny Zespół Przedszkolny „Akademia Przedszkolaka – Magiczny Kuferek” z Kolbud. Kolejnym uczestnikiem, który przystąpił do Programu jest Gospodarstwo Agroturystyczne „Kumaki” z Bąkowa, w imieniu którego umowę podpisała Olga Kowiel. Sygnatariusze porozumienia nie kryli zadowolenia, że gmina pamięta o rodzinach z kilkorgiem dzieci i docenia trud związany z wychowywaniem większej liczby maluchów.

- Cieszymy się, że do Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny dołączamy kolejną propozycję – mówił Wójt Leszek Grombala. – Liczymy, że deklarację przystąpienia do Programu wypełnią również inni przedsiębiorcy z naszej gminy świadczący usługi, z których na preferencyjnych zasadach korzystać mogliby posiadacze Karty.

Jak podkreślają władze gminy udział w Programie przynosi korzyści nie tylko wielodzietnym rodzinom, dla których wszelkie zniżki i rabaty istotne wsparcie dla domowego budżetu. To również reklama i satysfakcja dla tych, którzy chcą pomagać. Uczestnik programu może posługiwać się logo Programu „Kolbudzka Karta Dużej Rodziny”. Zyskuje też dodatkowych klientów. Gmina Kolbudy, czyni starania o zainteresowanie tematem kolejnych przedsiębiorców z naszego terenu. Tylko w ten sposób możemy wzbogacać ofertę i czynić ją coraz bardziej atrakcyjną dla naszych rodzin wielodzietnych, których w gminie Kolbudy jest około 300. Zdecydowana większość wyrobiła już Kartę uprawniającą do korzystania z ulg i rabatów.

- Aby ułatwić przedsiębiorcom kontakt w sprawie Programu Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny uruchomiliśmy specjalny adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod którym zgłaszać można zainteresowanie wypełnieniem deklaracji – mówi Wicewójt Marek Goliński. – Ze wszystkimi przedsiębiorcami na pewno będziemy się kontaktować. Bardzo zależy nam na wspieraniu rodzin wielodzietnych. Chcielibyśmy, aby w naszej gminie było ich jak najwięcej. Zajęcia edukacyjne, czy możliwość uczestnictwa w półkoloniach jeździeckich, które dołączamy dziś do naszej oferty to moim zdaniem atrakcyjna propozycja. Nie wszystkich stać na zajęcia rekreacyjne dla dzieci, zwłaszcza gdy wychowuje się ich kilkoro. Zachęcam więc naszych przedsiębiorców gorąco do wsparcia dużych rodzin.

Przypomnijmy, że jednym z partnerów naszego Programu jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gdańsku. Zainteresowanie zniżkowymi biletami na przejazdy autobusami lawinowo wzrasta. W lutym przewoźnik sprzedał posiadaczom Karty ponad 1400 biletów, to o 700 więcej niż w styczniu. Rodziny wielodzietne chętnie korzystają też z ulg w opłatach za odbiór odpadów. Uczestnicy programu mają dodatkowo możliwość korzystania z gminnych obiektów sportowych oraz świetlic wiejskich na preferencyjnych warunkach.

Wszelkie pytania dotyczące przystąpienia do Programu „Kolbudzka Karta Dużej Rodziny” oraz zasad współpracy uzyskac można w Wydziale Gospodarki Komunalnej pod numerem (58) 691 05 73.