Nad uroczym stawem p. Marty Strzelczyk w Piekle Dolnym odbyły się XXVI Lipcowe Zawody Wędkarskie o puchar Wójta Gminy Kolbudy.

W imprezie udział wzięło 29 wędkarzy. Zwycięzcą został Tomasz Tokarski z Kolbud z wynikiem 3550 g złowionych ryb, drugie miejsce zajął Piotr Prokop z Lublewa, trzeci był Klaus Herchol z Niemiec.

Największa rybę złowił Piotr Prokop (płoć 350 g) i zdobył puchar im. Marka Strzelczyka. Drugie miejsce zajął Ireneusz Tomaszewski z Gdańska. Wśród kobiet zwyciężyła Paulina Czernis z Kolbud, a jej syn Dawid zwyciężył w kategorii dzieci. Drugie miejsce wśród młodych wędkarzy zajął Janek Dyrka z Łapina a trzecie Kaja Bonisławska.

Nagrodę posła Franciszka Potulskiego dla najbardziej ekologicznego zawodnika zdobył wędkarz Grzegorz, który złowił jednego karasia o wadze 13 g.

Fundatorami nagród byli Bank PKO BP, centrum Poligraficzne Grafix i Biznes Klub Kowale.

Lipcowe zawody organizowane są od 26 lat. W historii zawodów złowiono ponad 15 tys. ryb, które zasiliły stawy i oczka wodne w naszym powiecie, a tegoroczny połów wrócił do swojej wody w Piekle.