W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, zaplanowany na wtorek 15 stycznia br., III Gminny Koncert Kolęd Kaszubskich nie odbędzie się. Odwołany został również orszak noworoczny. O nowym terminie obu tych wydarzeń poinformujemy.

W poniedziałek 14 stycznia 2019 roku rozpoczynamy zapisy na „Ferie na stoku”. Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywać się będą na stoku narciarskim w odległości nie większej niż 50 km od Kolbud ( pod uwagę branych jest kilka wariantów, ostateczny wybór uzależniony będzie od warunków do jazdy na poszczególnych stokach). Zimowy wypoczynek dla młodych mieszkańców będzie dofinansowany przez Gminę Kolbudy. Odpłatność za udział dziecka w - zaplanowanym na pięć dni turnusie - jaką poniosą rodzice lub opiekunowie wyniesie 80 złotych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą kwotę 50 złotych. Na uczniów z Gminy Kolbudy kształcących się w szkołach podstawowych i gimnazjach czeka 200 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2019, po raz 27 wszyscy zagramy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rolę gwiazd estrady wcielą się tym razem głównie młodzi mieszkańcy gminy Kolbudy. W tym roku po raz pierwszy występy i pokazy towarzyszące finałowi WOŚP odbywać się będą nie tylko w Kolbudach, ale również w nowej szkole w Kowalach.

Strzały z dystansu, ofiarne interwencje obrońców i efektowne parady bramkarzy - oglądać mogli widzowie, którzy stawili się 5 stycznia w sali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku. O Puchar Wójta Gminy Kolbudy w halowej piłce nożnej rywalizowało osiem zespołów rocznika 2010.

Stało się już tradycją, że w dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia w Urzędzie Gminy Kolbudy organizowane jest gminne spotkanie wigilijne. Również w tym roku w naszej sali koncertowej świąteczne życzenia składali sobie mieszkańcy, pracownicy urzędu, gminni radni, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele służb strzegących na co dzień naszego bezpieczeństwa. Jak co roku uroczyste spotkanie przedświąteczne zaszczycili swoją obecnością reprezentanci władz powiatowych.

Grudzień i styczeń to miesiące, w których szkolne sale i sceny często zamieniają się w betlejemską stajenkę, a uczniowie wcielają się w role biblijnych postaci.

Z udostępnianej przez nią zbiorów literatury korzysta corocznie około 1200 czytelników, którzy mają w czym wybierać. Księgozbiór udostępniany w Kolbudach liczy ponad 25 000 woluminów. Na półkach filii w Pręgowie jest ich około 7 000. W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kolbudach obchodzi swoje 70 urodziny.

fot. Nadesłane

Bardzo dobre informacje dotarły do nas z Inowrocławia, gdzie drużyna UKS Bryza Kolbudy zajęła drugie miejsce na podium Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Młodzików KASPER-CUP pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Chłopcy z rocznika 2006, podopieczni trenera Piotra Kloski, w pięciu rozegranych spotkaniach ulegli jedynie drużynie Zastal Zielona Góra, który okazał się późniejszym tryumfatorem silnie obsadzonego turnieju.

fot. Nadesłane

W miniony weekend w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Kolbudy w zapasach. Tegoroczna edycja wydarzenia, którego współorganizatorem jest nasz samorząd, miała szczególny charakter. Jubileusz pięciolecia istnienia obchodził bowiem klub KS Achilles Kolbudy.

fot. fb/GKS Kowale rocznik 2007/2008

W odstępie zaledwie kilku dni zagrali w trzech turniejach i dwa razy stawali na podium zawodów. Młodzi piłkarze GKS Kowale z rocznika 2007/2008, podopieczni trenera Krzysztofa Bartoszuka i Artura Jażdżewskiego nie zwalniają tempa. Tryumfuje nie tylko drużyna. Piłkarze z naszej gminy zbierają również indywidualne nagrody dla najlepszych graczy.

Dostarczają nie mniej emocji niż gry komputerowe. Ich niewątpliwą zaletą, w porównaniu z pojedynkami toczonymi w sieci, jest możliwość bezpośredniej interakcji z przeciwnikiem w trakcie rywalizacji. Dziś przeżywają swoją drugą młodość. Mowa o „planszówkach”, przy których chętnie spotykają się znajomi i rodziny, aby wspólnie spędzić wolny czas. W sobotę 1 grudnia miłośnicy tradycyjnych gier kierowali swe kroki do sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, gdzie zorganizowano piątą już edycję „Planszogrania”.

Fot. Nadesłane

Piłkarze GKS Kowale z rocznika 2008 zwyciężyli w turnieju Gdynia CUP, który rozegrano przed kilkoma dniami. Do rywalizacji przystąpiło piętnaście zespołów. W drodze na najwyższy stopień podium nasi zawodnicy w ośmiu spotkaniach odnieśli siedem zwycięstw i zanotowali jeden remis. Zawody rozgrywano na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Fot. Nadesłane

Kolejny sukces w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju odnieśli młodzi zapaśnicy KS Achilles Kolbudy. W minioną niedzielę w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku w zapasach w stylu klasycznym. Gminę Kolbudy godnie reprezentowała dziesięcioosobowa grupa sportowców. Na podium stanęła połowa naszej drużyny. Z medalami z zawodów z najcenniejszego kruszcu wrócili z zawodów Marcel Kibort i Norbert Stachewicz.

Sala koncertowa Urzędu Gminy Kolbudy wypełniona do ostatniego miejsca, a na scenie sztuka „Jak zostałam wiedźmą”, na podstawie książki Doroty Masłowskiej.

Brokat, cekiny, idealnie skrojone suknie i rzesze widzów dopingujących ulubione pary taneczne. W sobotę 17 listopada br. na parkiecie hali sportowej Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach po praz kolejny wystąpią znakomici tancerze.

Przed nami kolejna - piąta już - edycja wydarzenia, które cieszy się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. To rodzinna impreza, która potrafi dostarczać emocji uczestnikom „od lat 5 do 105”. Co to takiego? Oczywiście „Planszogranie”, czyli gratka dla miłośników klasycznych gier planszowych. Zamiast popularnych konsoli proponujemy tradycyjne kostki, pionki i miłe spędzenie czasu w sympatycznym towarzystwie. Spotykamy się w sobotę 1 grudnia br. w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Zaczynamy o godzinie 11.00 i bawimy się do 17.00.

fot. Kamila Chomicz

Uczestniczki projektu Urodzajnia przygotują stanowisko degustacyjno - edukacyjne, które zostanie zaprezentowane w Warzywnym Klubie Festiwalowym - Narracji. Prezentację z udziałem naszych mieszkanek zaplanowano na sobotę 17 listopada. Wydarzenie odbędzie się w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku przy ulicy Opata Rybińskiego 25. Początek o godzinie 17.00.

Strona 1 z 4