Wyjątkowym koncertem powitała wiosnę Gmina Kolbudy. W sobotę 16 marca na naszej scenie zaprezentowały się zespoły „Kwiaty”, „The Strands” oraz „Grupa Strasznego”.

W niedzielę 31 marca - o godzinie 8:00 i 11:00 - ze stadionu w Kolbudach, przy ulicy Polnej 55, wystartują zawodnicy na trasy nowej biegowej imprezy o nazwie Radunka Run. Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Kolbudy.

W niedzielny wieczór, 3 marca, sala koncertowa Urzędu Gminy Kolbudy została zapełniona do ostatniego krzesełka. Wielu mieszkańców, którzy przyszli obejrzeć występ kabaretu JURKI z Zielonej Góry mogło liczyć jedynie na miejsca stojące. Wszyscy świetnie się bawili. Grupa przez niemal dwie godziny serwowała skecze nagradzane raz po raz gromkimi oklaskami i salwami śmiechu.

W sobotę 16 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy muzycznie inaugurujemy wiosnę.

Ferie zimowe 2019 za nami. Młodzież wróciła do szkół, a za oknami obserwujemy coraz bardziej wiosenną pogodę. Przez dwa tygodnie odpoczynku od nauki w zajęciach zorganizowanych przez Gminę Kolbudy wzięło udział około 400 młodych mieszkańców. Jeździliśmy na nartach i łyżwach, spędzaliśmy czas na kortach i świetlicach wiejskich, a także wspólnie oglądaliśmy najnowsze kreskówki i filmy adresowane do najmłodszych.

W piątek 8 marca o godz. 19.00 zapraszamy do sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet.

Nowa, trudniejsza kategoria ale wyniki nadal znakomite. Zapaśnicy KS Achilles Kolbudy oficjalnie zadebiutowali w szeregach Młodzików. Podczas Mistrzostw Wybrzeża o Puchar Burmistrza Kartuz, które odbyły się 9 lutego, nasi sportowcy siedmiokrotnie stawali na podium zdobywając sześć brązowych i jeden złoty medal.

W niedzielę 3-go marca 2019 roku o godz. 18.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy wystąpi kabaret JURKI. Wstęp bezpłatny!

Chociaż warunki pogodowe w pierwszym tygodniu ferii zimowych nie rozpieszczają narciarzy, młodzież z gminy Kolbudy nie może narzekać na nudę . Na sztucznie naśnieżanych stokach w Przywidzu i Wieżycy nasi młodzi mieszkańcy doskonalą jazdę na nartach i snowboardzie.

Od poniedziałku 11 lutego br. rozpoczynamy „Ferie na stoku 2019”. Weźmie w nich udział 200 młodych mieszkańców naszej gminy, którzy zostali zakwalifikowani w drodze naboru. Ten prowadziliśmy w styczniu br. za pośrednictwem serwisu kolbudy.pl. Zajęcia w trakcie zimowej przerwy w nauce szkolnej podzieliliśmy na cztery pięciodniowe turnusy (po dwa w każdym tygodniu ferii). Młodzież doskonalić będzie jazdę na nartach i snowboardzie na stoku w Przywidzu. W czwartki uczestnicy relaksować się będą natomiast w Gdańsku, biorąc udział w zajęciach na lodowisku oraz oglądając film w Multikinie.

fot. Nadesłane

Urodził się w 1997 roku. Nad rozwojem jego talentu pracowali wybitni przed laty zawodnicy. Zenon Plech, Jarosław Olszewski, Lech Kędziora, Mirosław Berliński czy Grzegorz Dzikowski to nazwiska doskonale znane sympatykom speedwaya. Do niedawna jako junior zdobywał punkty dla pierwszoligowej drużyny żużlowców GKS Wybrzeże. Od nowego sezonu reprezentował będzie barwy Wandy Kraków. Będzie to jednocześnie jego pierwszy sezon, w którym wystartuje jako senior. O kim mowa? O Dominiku Kossakowskim, byłym indywidualnym Mistrzu Polski w mini żużlu.

W poniedziałek 11 lutego br. uczniowie z województwa pomorskiego rozpoczynają zimowy wypoczynek. Aby podczas ferii młodzi mieszkańcy nie mogli narzekać na nudę Gmina Kolbudy przygotowała dla nich zajęcia sportowe i artystyczne. Będzie też oferta dla miłośników kina oraz gier planszowych.

fot. pixabay.com

W czwartek 31 stycznia br. punktualnie o godzinie 19.00 rozpoczniemy nabór na, dofinansowane przez Gminę Kolbudy, zajęcia „Ferie z rakietą 2019”. Uczestnicy poznawać będą podstawy gry w tenisa i squasha. Zajęcia odbywać się będą w Kowalach przy ulicy Zeusa 84 w obiektach spółki Stangiel. Odpłatność za udział dziecka w - zaplanowanym na pięć dni turnusie - jaką poniosą rodzice lub opiekunowie wyniesie 80 złotych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą kwotę 50 złotych. Na uczniów z Gminy Kolbudy kształcących się w szkołach podstawowych i gimnazjach czeka 60 miejsc (30 na każdym turnusie). Decyduje kolejność zgłoszeń.

To był koncert dedykowany głównie Babciom i Dziadkom, którzy w styczniu obchodzili swoje święto. Na widowni zasiedli jednak również znacznie młodsi mieszkańcy naszej gminy. Występ duetu „Federowicz Stroynowski Duo” przypadł do gustu chyba wszystkim, którzy niedzielny wieczór 27 stycznia zdecydowali się spędzić w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy.

Wójt Gminy Kolbudy zaprasza serdecznie na koncert chóru „Camerata Santa Cecilia”, który odbędzie się w sobotę 2 lutego br. o godzinie 18.30 w kościele p.w. Św. Floriana w Kolbudach. Nasi rozśpiewani i niezwykle utytułowani mieszkańcy zaprezentują się w repertuarze „Hej kolęda, kolęda…”.

W Urzędzie Gminy Kolbudy odbył się III Gminny Koncert Kolęd Kaszubskich. Na naszej scenie swoje umiejętności językowe oraz zdolności wokalne zaprezentowało 55 uczniów z 5 szkół z terenu Gminy Kolbudy. Występy młodych artystów poddano ocenie jury. Jak zawsze w takich przypadkach  wybór laureatów nie był prosty.

W niedzielę 27 stycznia br. o godzinie 18.00 na scenie Urzędu Gminy Kolbudy odbędzie się wyjątkowy koncert. Niezapomniane przeboje wielkich gwiazd polskiej estrady wykona Federowicz Stroynowski Duo. Podczas koncertu „Wielkie damy polskiej piosenki” usłyszymy utwory Anny German, Ewy Demarczyk, Anny Jantar, Hanny Ordonówny i Kaliny Jędrusik. Na to muzyczne wydarzenie szczególnie zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto.

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, zaplanowany na wtorek 15 stycznia br., III Gminny Koncert Kolęd Kaszubskich nie odbędzie się. Odwołany został również orszak noworoczny. O nowym terminie obu tych wydarzeń poinformujemy.

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2019, po raz 27 wszyscy zagramy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rolę gwiazd estrady wcielą się tym razem głównie młodzi mieszkańcy gminy Kolbudy. W tym roku po raz pierwszy występy i pokazy towarzyszące finałowi WOŚP odbywać się będą nie tylko w Kolbudach, ale również w nowej szkole w Kowalach.

Strona 1 z 5